UrodaWzory na paznokcie – jak zrobić?

Wzory na paznokcie – jak zrobić?

Wzory na paznokcie – jak zrobić?
Marlena Kostyńska

28.03.2018 09:34, aktual.: 25.04.2018 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzą ci się modne paznokcie w ciekawe wzory? Najprostszym sposobem, ale przy tym bardziej kosztownym, jest udanie się do kosmetyczki. Profesjonalny manicure daje gwarancję perfekcyjnie ozdobionych dłoni. Jeśli jednak masz zacięcie artystyczne i chcesz spróbować własnych sił, możesz stworzyć stylizacje w zaciszu własnego domu.

Przygotowanie paznokci pod wzory

Modne wzorki na paznokcie prezentują się najlepiej na zdrowych i zadbanych płytkach, a więc odpowiednia ich pielęgnacja to pierwszy krok na drodze do celu. Gdy na co dzień twoje paznokcie łamią się lub rozdwajają, musisz uzbroić się w cierpliwość. Podstawą zdrowych paznokci jest odpowiednia dieta, więc warto zadbać o ten aspekt codziennej rutyny i nabrać zdrowych nawyków. Poza tym dużym wsparciem będzie regularnie aplikowana odżywka do paznokci, a także kremy do rąk z proteinami i olejki takie jak olejek rycynowy.

Największy wybór odżywek do paznokci znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Dopiero zdrowe paznokcie poddaj takim zabiegom jak spiłowanie płytki i wycięcie skórek. Jeśli twoje paznokcie są zadbane i odpowiednio odżywione, a do tego staranny manicure podstawowy jest za tobą, możesz przejść do malowania wzorków.

Wzory na paznokcie robione odręcznie

Jeśli nie masz hybryd ani paznokci żelowych, a płytka paznokcia jest w naturalnym stanie, wystarczy ci lakier bazowy, lakiery kolorowe i zmywacz do paznokci. Możesz wykorzystać również utrwalacz do paznokci, który po nałożeniu na pomalowany paznokieć z gotowym wzorem utrwali końcowy efekt.

Jak przygotować paznokieć pod wzorki? Najpierw nałóż na płytkę lakier bazowy i poczekaj, aż wyschnie. Następnie pomaluj paznokieć warstwą lakieru kolorowego, a po jej wyschnięciu zaaplikuj jeszcze drugą, żeby skutecznie pokryć płytkę kolorem. Ewentualne niedociągnięcia skoryguj zmywaczem. Gdy lakier wyschnie, możesz zabrać się za malowanie wzorków.

Ozdabianie paznokci wzorami możesz wykonać od ręki standardowym lakierem, jednak niezbyt precyzyjny pędzelek dołączony do buteleczki nie ułatwi zadania. Pomocne będą dodatkowe pędzelki różnych rozmiarów, ale jeśli nie masz ich na wyposażeniu, sprawę nieco ułatwią wykałaczki, wsuwki czy taśma klejąca – wszystko zależy od rodzaju wzorków, jakie chcesz namalować. Wykałaczka lub wsuwka pozwoli na uzyskanie kropek, a dzięki taśmie klejącej namalujemy proste linie lub figury geometryczne.

Obraz

Wzory na paznokcie z użyciem akcesoriów

Prostą metodą tworzenia idealnych wzorków są specjalne naklejki na paznokcie, które świetnie sprawdzą się w rękach osób początkujących. Miłośniczki ładnych paznokci, które mają pewną rękę i trochę doświadczenia w rysowaniu lub malowaniu, mogą spróbować skorzystać ze specjalistycznych akcesoriów do malowania wzorków na paznokciach. Pierwszym z nich jest sonda do paznokci, która pomoże nanieść na paznokcie idealne kropki. Do cieniowania, malowania zawijasów, ornamentów i różnych innych wzorów możemy wykorzystać pędzelki różnej grubości, a do najbardziej precyzyjnych zadań przeznaczony jest stylograf lub rapidograf.

Obraz
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)