Blisko ludziMarta Kaczyńska namawia Polaków do jedzenia owadów. To "powrót do antycznych tradycji"

Marta Kaczyńska namawia Polaków do jedzenia owadów. To "powrót do antycznych tradycji"

Marta Kaczyńska namawia Polaków do jedzenia owadów. To "powrót do antycznych tradycji"
Źródło zdjęć: © Forum
Lidia Pustelnik

22.01.2018 13:04, aktual.: 25.01.2018 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska nie boi się nowinek kulinarnych. W najnowszym felietonie dla "wSieci" z entuzjazmem odniosła się do pomysłu spożywania owadów. Są one bogatym źródłem białka i w przyszłości mogą pomóc nam zwalczyć klęskę głodu w wielu miejscach świata.

Marta Kaczyńska nawiązała do zmian w prawie polskim, które umożliwiają od 1 stycznia 2018 roku sprzedawanie owadów w roli produktów spożywczych. W podobny sposób zmieniono już prawo w innych państwach europejskich.

Według Kaczyńskiej jedzenie owadów to "powrót do antycznych tradycji". "Owady są pożywieniem, którego hodowla nie wymaga wiele przestrzeni, pożywienia ani wody. Nie zanieczyszcza środowiska ani nie produkuje gazów cieplarnianych, jak dzieje się to w przypadku zwierząt tradycyjnie hodowanych w rolnictwie", zauważa w felietonie.

Bratanica Jarosława Kaczyńskiego zwraca uwagę na to, że owady są jadalne w 80 proc., nie przenoszą chorób i są cennym źródłem białka, minerałów i innych ważnych składników odżywczych. Nie szkodzi też, że w Polsce nie ma tradycji jedzenia owadów.

"W tak wielkiej różnorodności 'dań' z pewnością wiele osób może znaleźć dla siebie coś nie tylko zdrowego, lecz i smakowitego", przekonuje Kaczyńska. "Jedyną barierą pozostaje nasza kultura, która od wieków przyzwyczaiła nas do traktowania owadów jako stworzeń wywołujących obrzydzenie", zauważyła. Jej zdaniem jednak przyzwyczajenie naszych podniebień do jedzenia insektów "jest jedynie kwestią czasu". Zgadzacie się?

Źródło: "wSieci"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (709)
Zobacz także