Trwa ładowanie...
d3e4c3w

Marta Kaczyńska namawia Polaków do jedzenia owadów. To "powrót do antycznych tradycji"

Marta Kaczyńska nie boi się nowinek kulinarnych. W najnowszym felietonie dla "wSieci" z entuzjazmem odniosła się do pomysłu spożywania owadów. Są one bogatym źródłem białka i w przyszłości mogą pomóc nam zwalczyć klęskę głodu w wielu miejscach świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Kaczyńska zajęła głos w sprawie pozyskiwania białka z owadów.
Marta Kaczyńska zajęła głos w sprawie pozyskiwania białka z owadów. (Forum)
d3e4c3w

Marta Kaczyńska nawiązała do zmian w prawie polskim, które umożliwiają od 1 stycznia 2018 roku sprzedawanie owadów w roli produktów spożywczych. W podobny sposób zmieniono już prawo w innych państwach europejskich.

Według Kaczyńskiej jedzenie owadów to "powrót do antycznych tradycji". "Owady są pożywieniem, którego hodowla nie wymaga wiele przestrzeni, pożywienia ani wody. Nie zanieczyszcza środowiska ani nie produkuje gazów cieplarnianych, jak dzieje się to w przypadku zwierząt tradycyjnie hodowanych w rolnictwie", zauważa w felietonie.

d3e4c3w

Bratanica Jarosława Kaczyńskiego zwraca uwagę na to, że owady są jadalne w 80 proc., nie przenoszą chorób i są cennym źródłem białka, minerałów i innych ważnych składników odżywczych. Nie szkodzi też, że w Polsce nie ma tradycji jedzenia owadów.

"W tak wielkiej różnorodności 'dań' z pewnością wiele osób może znaleźć dla siebie coś nie tylko zdrowego, lecz i smakowitego", przekonuje Kaczyńska. "Jedyną barierą pozostaje nasza kultura, która od wieków przyzwyczaiła nas do traktowania owadów jako stworzeń wywołujących obrzydzenie", zauważyła. Jej zdaniem jednak przyzwyczajenie naszych podniebień do jedzenia insektów "jest jedynie kwestią czasu". Zgadzacie się?

Źródło: "wSieci"

*Zobacz też: Polak produkuje słodycze z robaków *

d3e4c3w

Podziel się opinią

Share

d3e4c3w

d3e4c3w