UrodaMaseczka z węgla raz na zawsze rozprawi się z trądzikiem i wypryskami. Prosta i tania!

Maseczka z węgla raz na zawsze rozprawi się z trądzikiem i wypryskami. Prosta i tania!

Maseczka z węgla raz na zawsze rozprawi się z trądzikiem i wypryskami. Prosta i tania!
Źródło zdjęć: © Fotolia
18.05.2017 12:06, aktualizacja: 19.05.2017 14:21

Każda z nas boryka się z niedoskonałościami skóry twarzy. Jeśli już dawno temu poddałaś się w walce z trądzikiem i zaskórnikami, czas do niej wrócić. Maseczka z węgla aktywnego to prawdziwy hit! Kosztuje grosze, działa cuda. Wykonasz ją w domu w kilka chwil. Zainteresowana?

Węgiel aktywny znajdziesz w każdej aptece, a może już znajduje się w twoim domu. Zwykle kojarzy się nam z zatruciem pokarmowym. Węgiel ma jednak niesamowite działanie, o którym nie każdy wie. Potrafi mieć zbawienny wpływ w walce z trądzikiem oraz zaskórnikami. Maska może podrażnić bardzo suchą skórę, może jeszcze mocniej ją przesuszyć. Z tego powodu nie należy wykonywać jej zbyt często.

Węgiel aktywny dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i bakteriobójczym porządnie oczyszcza skórę, zwęża pory, a nawet wyrównuje koloryt. Niepozorna czarna maseczka pomaga pozbyć się zanieczyszczeń skóry twarzy, ściąga nadmiar sebum, a także usuwa toksyny. Same plusy, czyż nie?

Obraz
© Fotolia

Wiele linii kosmetycznych wprowadziło węgiel aktywny w listę składników swoich produktów. Skuteczne działanie węgla zostało docenione w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, skłonnej do zaskórników czy przebarwień. Możesz przejść się do najbliższej drogerii i sięgnąć po jeden z nich. Jednak polecamy wykonać maskę w warunkach domowych. Taka maseczka będzie mieć większe stężenie ”czarnego złota”. Dodatkowo z pewnością mniej za nią zapłacimy.

Obraz
© Fotolia

Wykonanie czarnej maseczki peel-off zajmie ci dosłownie 5 minut. Jak się do tego zabrać? Należy rozgnieść kilka pastylek węgla aktywnego, następnie dodać odrobinę wody lub ulubionego olejku. Gotową papkę możesz nałożyć na twarz i trzymać 15-20 minut. Po tym czasie możesz cieszyć się świeżą i oczyszczoną skórą! Maska wchłonie cały brud jak gąbka.

Źródło artykułu:WP Kobieta