Natychmiast wyrzuć takie majtki. Ginekolożka ostrzega

Natychmiast wyrzuć takie majtki. Ginekolożka ostrzega

Kiedy trzeba wyrzucić majtki?
Kiedy trzeba wyrzucić majtki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
29.03.2024 16:03, aktualizacja: 29.03.2024 17:47

Zdarza się, że w szufladzie z bielizną znajdują się egzemplarze, które nie wyglądają najlepiej. Czy lekko naciągnięta gumka, szew, który puszcza czy niewielkie dziurki to powód, aby pozbywać się ulubionej bielizny? Ginekolożka ma w tej kwestii jasne zdanie.

Nie tylko mężczyźni, ale także kobietom zdarza się mieć w swojej kolekcji dziurawe majtki. Przecież niewielki otwór tuż obok szwie nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, więc czy jest to powód, aby ulubiona bielizna miała znaleźć się w koszu na śmieci?

Oczywiście, gdy większość z nas zarzeka się, że przecież taką bieliznę nosi tylko po domu i to pod legginsami lub dresami, a kilka dziurek to nie powód, aby od razu pozbywać się takich majtek. Rozwiązanie dylematu "wyrzucić czy nie wyrzucić" jest o tyle kłopotliwe, że tak naprawdę produkt ten nie posada żadnego oficjalnego "terminu przydatności". W takim razie kiedy powinniśmy wyrzucić lekko porwane majtki?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy należy wyrzucić majtki?

Nawet z ulubioną parą będzie łatwiej się rozstać, gdy przypomnimy sobie, że majtki są siedliskiem bakterii, a będąc w stałym kontakcie z naszą skórą, mogą powodować infekcje intymne.

"W efekcie, pochłania znaczną ilość martwego naskórka z tych rejonów, a także bakterie - zarówno te korzystne, naturalnie obecne bakterie, jak i potencjalnie niebezpieczne mikroorganizmy, które mogą być skutkiem infekcji, na przykład grzybic i infekcji przenoszonych drogą płciową" - powiedziała lekarz kosmetolog i specjalistka od zdrowia intymnego, dr Shirin Lakhani z Elite Aesthetics na łamach "Independent".

Specjalistka zaznaczyła, że najlepiej wyrzucać bieliznę po roku użytkowania. Egzemplarze, które nosimy często lub np. podczas aktywności fizycznej powinny lądować w koszu nawet i przed upływem 12 miesięcy.

Kiedy trzeba wyrzucić majtki? Zasada 50 prań

Narendra Pisal, konsultant ginekologii w London Gynaecology, przedstawił także prostą zasadę, którą powinniśmy się kierować przy wymianie majtek.

"Powiedziałbym, że bawełniane majtki po maksymalnie 50 praniach powinniśmy wyrzucić" - stwierdził.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta