Blisko ludziMatylda Damięcka komentuje powrót dzieci do szkół. Odwołuje się do znanej piosenki

Matylda Damięcka komentuje powrót dzieci do szkół. Odwołuje się do znanej piosenki

Matylda Damięcka
Matylda Damięcka

02.09.2020 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka zaprezentowała na Instagramie swoją kolejną grafikę. Tym razem w przewrotny sposób skomentowała powrót dzieci do szkół. Fani są zachwyceni nawiązaniem do znanego utworu zespołu Elektryczne Gitary.

Matylda Damięcka regularnie publikuje autorskie grafiki obrazujące to, co aktualnie dzieje się w Polsce. Tym razem postanowiła podjąć temat powrotu dzieci do szkół po półrocznej przerwie. Jej przewrotny komentarz niezwykle rozbawił fanów.

Matylda Damięcka komentuje powrót dzieci do szkół

Matylda Damięcka rzadko pokazuje się w mediach i raczej nie udziela wywiadów. Jej zdanie na różne tematy społeczno-politycznie można poznać jedynie dzięki grafikom, które prezentuje na Instagramie. Artystka rysuje proste obrazki, które w dosadny sposób opisują jej punkt widzenia.

Wcześniej komentowała w ten sposób między innymi protest przeciwko zatrzymaniu niebinarnej aktywistki LGBT Margot, temat przemocy domowej w odniesieniu do konwencji stambulskiej, a także żegnała znane osobistości – Ewę Demarczyk, Piotra Szczepanika czy Chadwicka Bosemana. Teraz na warsztat wzięła powrót do szkoły.

Artystka na najnowszej grafice zaprezentowała parafrazę utworu "Dzieci wybiegły" autorstwa zespołu Elektryczne Gitary. "Rodzie wesoło wybiegli do pracy, zapalili AJ IQOSY, zluzowali mózgoczaszki" – napisała. Jej słowa to nawiązanie do ostatnich sześciu miesięcy, które rodzice spędzili w domu z dziećmi z powodu pandemii koronawirusa.

W komentarzach pełno jest zachwytów nad grafiką. "Absolutnie boooskie!", "super" - pisali fani. Znaleźli się również sceptycy. Jedna z fanek Matyldy napisała, co myśli o początkowej radości rodziców z powrotu dzieci do szkół. "Teraz jest radość. W poniedziałek będzie strach, bo zaczną się choróbska. Ja już się boję" – stwierdziła internautka.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)