GwiazdyProtesty przeciwko zatrzymaniu aktywistki. Matylda Damięcka przygotowała grafikę

Protesty przeciwko zatrzymaniu aktywistki. Matylda Damięcka przygotowała grafikę

Matylda Damięcka zabrała głos
Matylda Damięcka zabrała głos
Źródło zdjęć: © East News
Klaudia Stabach
09.08.2020 09:46, aktualizacja: 01.03.2022 13:40

W całej Polsce odbyły się protesty osób, które domagają się uwolnienia Margot - aktywistki LGBT. W trakcie zgromadzeń doszło do starć z policją, która w brutalny sposób potraktowała niektórych protestujących. Matylda Damięcka nie jest obojętna.

Matylda Damięcka słynie z trafnego i wymownego komentowania rzeczywistości za pomocą grafik. Aktorka, która coraz częściej kojarzona jest z byciem ilustratorką, odniosła się do ostatnich protestów osób, które sprzeciwiają się zatrzymaniu jednej z aktywistek LGBT.

Podczas strajku w Warszawie policja w brutalny sposób wyłapywała i zatrzymywała niektórych uczestników. Kilkadziesiąt osób zostało przewiezionych do aresztu, gdzie spędziło noc. To zdarzenie doprowadziło do organizacji kolejnego zgromadzenia. Tym razem również w wielu innych polskich miastach.

Nagonka na osoby LGBT jest krytykowana przez znaczącą część polityków oraz wysoko postawionych urzędników. Dunja Mijatović, komisarz ds. praw człowieka Rady Europy, apeluje o uwolnienie aktywistki.

Matylda Damięcka zobrazowała całą sytuację. Jej najnowsza grafika nosi tytuł "Siła" i pokazuje kordon uzbrojonej policji, która otacza samotną dziewczynę trzymającą w ręce tęczową flagę. "Tacy dzielni chłopcy" - dopisała Damięcka.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (486)
Zobacz także