Trwa ładowanie...
deamtez

Protesty przeciwko zatrzymaniu aktywistki. Matylda Damięcka przygotowała grafikę

W całej Polsce odbyły się protesty osób, które domagają się uwolnienia Margot - aktywistki LGBT. W trakcie zgromadzeń doszło do starć z policją, która w brutalny sposób potraktowała niektórych protestujących. Matylda Damięcka nie jest obojętna.
Share
Matylda Damięcka zabrała głos
Matylda Damięcka zabrała głosŹródło: East News
deamtez

Matylda Damięcka słynie z trafnego i wymownego komentowania rzeczywistości za pomocą grafik. Aktorka, która coraz częściej kojarzona jest z byciem ilustratorką, odniosła się do ostatnich protestów osób, które sprzeciwiają się zatrzymaniu jednej z aktywistek LGBT.

Podczas strajku w Warszawie policja w brutalny sposób wyłapywała i zatrzymywała niektórych uczestników. Kilkadziesiąt osób zostało przewiezionych do aresztu, gdzie spędziło noc. To zdarzenie doprowadziło do organizacji kolejnego zgromadzenia. Tym razem również w wielu innych polskich miastach.

deamtez

Nagonka na osoby LGBT jest krytykowana przez znaczącą część polityków oraz wysoko postawionych urzędników. Dunja Mijatović, komisarz ds. praw człowieka Rady Europy, apeluje o uwolnienie aktywistki.

Matylda Damięcka zobrazowała całą sytuację. Jej najnowsza grafika nosi tytuł "Siła" i pokazuje kordon uzbrojonej policji, która otacza samotną dziewczynę trzymającą w ręce tęczową flagę. "Tacy dzielni chłopcy" - dopisała Damięcka.

deamtez

Yga Kostrzewa o sytuacji LGBT w Polsce." Trudno żyć w kraju, gdzie można zostać oplutym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deamtez

Podziel się opinią

Share
deamtez
deamtez