Blisko ludziMatylda Damięcka o strajku. Wymownie skomentowała decyzję szefa "Solidarności"

Matylda Damięcka o strajku. Wymownie skomentowała decyzję szefa "Solidarności"

Matylda Damięcka o strajku. Wymownie skomentowała decyzję szefa "Solidarności"
Źródło zdjęć: © Forum/Instagram
09.04.2019 15:20, aktualizacja: 09.04.2019 15:31

Cała Polska żyje strajkiem nauczycieli domagających się podwyżki płac. Głos w sprawie zabrali już Maja Ostaszewska i Michał Żebrowski. Na profilu Matyldy Damięckiej pojawiła się wymowna grafika. Aktorka odniosła się do decyzji szefa "Solidarności".

Dyskusja wokół decyzji szefa nauczycielskiej "Solidarności" nie cichnie. Ryszard Proksa podpisał z rządem porozumienie w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Wicepremier Beata Szydło nazwała to posunięcie "sukcesem" wynikającym z rozmów ze związkowcami.

Decyzję Proksy skomentowała aktorka i rysowniczka Matylda Damięcka. Od kilku miesięcy artystka regularnie komentuje sytuację społeczno-polityczną w kraju. O jej grafice po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza największe polskie media.

Najnowszy rysunek nie pozostawia wątpliwości, co Damięcka myśli o decyzji o nieprzystępowaniu do strajku. Rysowniczka zamieściła na Instagramie ruchomą grafikę symbolicznego gestu Lecha Wałęsy i "Solidarności", który zmienia się w środkowy palec. Napisała przy niej: "solimarność".

Zgadzacie się z emocjonalną reakcją Damięckiej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta