Trwa ładowanie...
damv757

Matylda Damięcka o strajku. Wymownie skomentowała decyzję szefa "Solidarności"

Cała Polska żyje strajkiem nauczycieli domagających się podwyżki płac. Głos w sprawie zabrali już Maja Ostaszewska i Michał Żebrowski. Na profilu Matyldy Damięckiej pojawiła się wymowna grafika. Aktorka odniosła się do decyzji szefa "Solidarności".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matylda Damięcka zabrała głos ws. strajku nauczycieli
Matylda Damięcka zabrała głos ws. strajku nauczycieli (Forum/Instagram)
damv757

Dyskusja wokół decyzji szefa nauczycielskiej "Solidarności" nie cichnie. Ryszard Proksa podpisał z rządem porozumienie w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Wicepremier Beata Szydło nazwała to posunięcie "sukcesem" wynikającym z rozmów ze związkowcami.

Decyzję Proksy skomentowała aktorka i rysowniczka Matylda Damięcka. Od kilku miesięcy artystka regularnie komentuje sytuację społeczno-polityczną w kraju. O jej grafice po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza największe polskie media.

Zobacz także: Reakcja na atak na Pawła Adamowicza. Poruszający rysunek Matyldy Damięckiej

damv757

Najnowszy rysunek nie pozostawia wątpliwości, co Damięcka myśli o decyzji o nieprzystępowaniu do strajku. Rysowniczka zamieściła na Instagramie ruchomą grafikę symbolicznego gestu Lecha Wałęsy i "Solidarności", który zmienia się w środkowy palec. Napisała przy niej: "solimarność".

Zgadzacie się z emocjonalną reakcją Damięckiej?

damv757

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

damv757

Podziel się opinią

Share
damv757
damv757