ycipk-2t1x8c

Reakcja na atak na Pawła Adamowicza. Poruszający rysunek Matyldy Damięckiej

Krwawiące serce na wierzchołku mapy Polski – taki rysunek stworzyła Matylda Damięcka, reagując na tragiczne wieści z Gdańska. Prezydent nie żyje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz nie żyje
Paweł Adamowicz nie żyje (Instagram.com, Fot: Matylda Damięcka)
ycipk-2t1x8c

Matylda Damięcka, aktorka i rysowniczka, nie mogła przejść obojętnie obok ataku na prezydenta Gdańska. Włodarz został kilkakrotnie dźgnięty nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chwilę przed Światełkiem Do Nieba.

Operacja Pawła Adamowicza trwała kilka godzin. Przed godz. 15 poinformowano, że prezydent Gdańska nie żyje.

Grafika Matyldy Damięckiej jest bardzo symboliczna. Serce wychodzące ponad mapę Polski, a właściwie zastępujące Pomorze. Krwawi. Krew kapie środkiem kraju. I to mówi więcej niż słowa. Damięcka podpisała rysunek: Paweł Adamowicz.

ycipk-2t1x8c

Przypomnijmy, 27-letni mieszkaniec Gdańska wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP. Prawdopodobnie posłużył się plakietką "media". Reporter WP ustalił, że w miejscu finału WOŚP w Gdańsku, w przestrzeni, w której stała scena, nie było kontroli plecaków. 27-latek przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

ycipk-2t1x8c

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t1x8c

ycipk-2t1x8c
ycipk-2t1x8c