ycipk-2pv3wj

Mąż i dziecko to w sumie dwoje dzieci. Kobiety są zmęczone

Wyniki ankiet przeprowadzonych przez program Today wykazują, że to partnerzy stanowią dla kobiet większe źródło stresu niż dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Badania pokazują, że wielu parom wciąż daleko do partnerstwa
Badania pokazują, że wielu parom wciąż daleko do partnerstwa (Shutterstock.com)
ycipk-2pv3wj

Badanie przeprowadzone na grupie 7 000 matek dowodzi, że kobietom więcej trudności sprawia nie macierzyństwo, a małżeństwo. Ważnym problemem jest podział obowiązków w rodzinie, który wciąż pozostaje nierówny – 75 proc. uczestniczek ankiet deklaruje, że to one wykonują większość obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Wiele kobiet narzeka na brak dostatecznego wsparcia ze strony partnera. 1 na 5 matek, które wzięły udział w badaniu, stwierdza, że głównym powodem ich codziennego stresu jest właśnie nieobecność mężczyzn w sprawach rodzinnych.

„Często mam wrażenie, że jestem jedynym dorosłym w moim domu. Mój mąż i córka rywalizują ze sobą o moją uwagę” – przyznaje jedna z badanych matek.

Aż 46 proc. kobiet deklaruje, że mężczyźni powodują więcej nerwów niż ich pociechy. Ankietowane kobiety często stwierdzają, że partnerzy, zamiast pomagać, stają się ich kolejnym dzieckiem. Nawet jeśli ojcowie przejmują opiekę nad dziećmi, nie wykonują swoich obowiązków samodzielnie, potrzebują pomocy i uwagi, a matki nie zyskują czasu wolnego od zmartwień i odpowiedzialności.

ycipk-2pv3wj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pv3wj

ycipk-2pv3wj
ycipk-2pv3wj