Blisko ludziMelania Trump: "Młodzież to nasza przyszłość"

Melania Trump: "Młodzież to nasza przyszłość"

Melania Trump: "Młodzież to nasza przyszłość"
Źródło zdjęć: © Getty Images
Katarzyna Gileta

27.02.2018 13:26, aktual.: 28.02.2018 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Melania Trump poparła uczniów, którzy opowiadają się za zaostrzeniem przepisów, dotyczących posiadania broni.

Melania Trump spotkała się w Białym Domu z żonami gubernatorów. Pierwsza dama poruszyła temat dostępu do broni. Zwróciła się do uczniów Marjory Stoneman Douglas High School. Po strzelaninie, do której doszło w szkole średniej na Florydzie, młodzież zaapelowała do władz. Domagała się, by ograniczyć dostęp do broni w Stanach Zjednoczonych.

- Jestem szczęśliwa, widząc, jak młodzież w całym kraju zabiera głos i domaga się zmian. To jest nasza przyszłość. Zasługują na poparcie – powiedziała pierwsza dama Ameryki podczas lunchu w Białym Domu. - Chciałbym, abyśmy zastanowili się nad tym, co wydarzyło się w Parkland. Nasze myśli i modlitwy kierujemy w stronę tych, którzy zostali dotknięci tą bezsensowną zbrodnią. Jako matka nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego ogromu bólu i tragedii. Mam nadzieję, że wszyscy zastanawiamy się, co możemy zrobić, by pomóc - dodała.
Melania przyznała, że pełniąc funkcję pierwszej damy, wielokrotnie miała okazję spotkać się z ludźmi, których dotknęła tragedia. - Nauczyłam się, że po tak dramatycznych wydarzeniach, ludzie znajdują w sobie mnóstwo siły – powiedziała. W swoim przemówieniu poruszyła także temat korzystania z internetu. W listopadzie 2016 roku podkreślała, że jako pierwsza dama będzie walczyć z cyberprzemocą i uzależnieniem młodzieży od opiatów.

- Chcę pielęgnować i chronić najcenniejszą część naszego społeczeństwa i naszą przyszłość, czyli dzieci – powiedziała Melania. - Mam nadzieję, że dołączycie do mnie dzisiaj i wesprzecie moje wysiłki – zwróciła się do żon gubernatorów. - Będziemy wspólnie pracować, by walczyć o dobro naszych dzieci - dodała pierwsza dama.

Stanowisko Melanii jest dużo bardziej jednoznaczne niż jej męża, który miał już wiele różnych pomysłów. Od czasu masakry w Parkland, prezydent Trump przedstawił różne rozwiązania, jak poradzić sobie ze strzelaninami w szkołach. Ostatnio interesował się uzbrojeniem nauczycieli. Powiedział także na poniedziałkowym spotkaniu z gubernatorami, że nadal zamierza zakazać używania urządzeń, które zamieniają półautomatyczną broń na karabiny maszynowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także