GwiazdyMET Gala 2021. Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez w sukni z napisem "Tax the rich"

MET Gala 2021. Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez w sukni z napisem "Tax the rich"

Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021
Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021
Źródło zdjęć: © Getty Images | Kevin Mazur
Aleksandra Lewandowska
14.09.2021 12:40

Nowojorska gala MET już kolejny raz udowodniła, że moda może mieć całkiem spory związek z polityką. Na czerwonym dywanie po raz pierwszy pojawiła się amerykańska kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez, która przyciągnęła uwagę czerwonym hasłem, napisanym na białej sukni projektu Aurory James.

Choć nowojorska gala MET każdego roku odbywa się w pierwszy poniedziałek maja, w tym została zorganizowana dopiero 13 września z powodu pandemii koronawirusa. Wszystkie gwiazdy, które pojawiły się na czerwonym dywanie musiały być zaszczepione dwoma dawkami przeciwko COVID-19, lecz to wcale nie przeszkodziło w tym, aby na wydarzenie przybyły najgorętsze nazwiska. Billie Eilish, Rihanna, Kate Hudson, Kim Kardashian i Kendall Jenner - one niejednokrotnie miały już swoje "pięć minut". Teraz te należą do kongresmenki Alexandrii Ocasio-Cortez, której suknia przejdzie do historii.

Kongresmenka na gali MET 2021

31-letnia Alexandria Ocasio-Cortez pojawiła się na nowojorskiej gali po raz pierwszy. Najmłodsza kongresmenka w historii postanowiła swoją kreacją odnieść się, oczywiście, do sytuacji politycznej w USA. Ocasio-Cortez miała na sobie białą suknię do ziemi z odkrytymi ramionami i guzikami na przodzie projektu Aurory James, na której dodano czerwone hasło "Tax the rich" (ang. Opodatkować bogatych). Dlaczego akurat takie?

Alexandria od samego początku swojej kariery politycznej walczy o wprowadzenie podatku dochodowego dla najbogatszych osób w USA w wysokości 60-70 proc. Na swoim profilu na Instagramie napisała, że to "najwyższy czas, aby zadbać o dzieci, opiekę zdrowotną i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Opodatkować bogatych".

Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021
Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021 © Getty Images | Kevin Mazur
Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021
Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021 © Getty Images | Kevin Mazur

Suknia Ocasio-Cortez szeroko komentowana w sieci

Choć Alexandria Ocasio-Cortez nie była jedyną, która pojawiła się w odważnej stylizacji nawiązującej do polityki - podobną, białą, z czerwonym napisem "Peg The Patriarchy" miała na sobie Cara Delevingne - to właśnie suknia kongresmenki jest w sieci szeroko komentowana. Wielu twierdzi, że 31-latka doskonale wie, jak "robić" dzisiejszą politykę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.