UrodaMezoterapia. Wady i zalety

Mezoterapia. Wady i zalety

To zabieg, który nazwano przełomem w walce ze starzeniem się skóry. Mezoterapia polega na dostarczeniu skórze aktywnych składników dokładnie tam, gdzie ich działanie jest najbardziej potrzebne. Jednak zabieg ten, choć polecany przez ekspertów, nie jest pozbawiony wad. I nie każdy może się mu poddać.

Mezoterapia. Wady i zalety
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

30.10.2012 | aktual.: 02.11.2012 16:51

To zabieg, który nazwano przełomem w walce ze starzeniem się skóry. Mezoterapia polega na dostarczeniu skórze aktywnych składników dokładnie tam, gdzie ich działanie jest najbardziej potrzebne. Jednak zabieg ten, choć polecany przez ekspertów, nie jest pozbawiony wad. I nie każdy może się mu poddać.

Mezoterapia to obecnie jeden z najczęściej polecanych przez dermatologów czy specjalistów medycyny estetycznej zabiegów. Początkowo tę metodę stosowano w medycynie do leczenia różnych schorzeń skóry. Twórcą mezoterapii jest francuski lekarz Michel Pistor, który tego typu zabiegi przeprowadzał już latach 50. XX wieku. Wówczas mezoterapia polegała na dostarczaniu w miejsce zmienione chorobowo substancji leczniczych. W ten sposób leczono m.in. żylaki, choroby dróg oddechowych czy migrenę.

Na zmarszczki, cellulit, łysienie

W jakim celu stosuje się mezoterapię obecnie? - Przede wszystkim jest to zabieg przeciwzmarszczkowy. Pozwala walczyć z problemami starzenia się skóry. Poprawia stan skóry poprzez jej uelastycznienie, dodanie witalności, dotlenienie, nawilżenie i redukcję zmarszczek - wymienia Aleksandra Rybka, kosmetyczka z Lublina. Poprzez mezoterapię można również zwalczyć cellulit, rozstępy, a także powstrzymać łysienie.

Kosmetyczka Aleksandra Rybka tłumaczy, że jest to zabieg polegający na tzw. rewitalizacji skóry. Mikrokrążenie w tkance podskórnej poprawia się dzięki wstrzyknięciom aktywnego preparatu. W ten sposób zwiększa się również metabolizm komórek tłuszczowych. - W mezoterapii do głębszych warstw skóry „wtłaczane” są substancje aktywne zawarte w kremie czy serum - podkreśla specjalistka. Uogólniając: chodzi o to, żeby miejsce, które chcemy zregenerować, zostało solidnie wypełnione mieszanką takich substancji.

Igłowa czy bezigłowa?

Mezoterapię można podzielić na dwie podstawowe grupy: igłową i bezigłową. Ta pierwsza polega na wykorzystaniu igły podczas zabiegu. Jest bardziej bolesnym zabiegiem, przed którym zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe. Zdarza się, że igła trafia w naczynie krwionośne; w efekcie powstaje siniak. Z kolei przy mezoterapii bezigłowej stosuje się impulsy elektryczne czy ultradźwięki. Aby przeprowadzić taki zabieg, wystarczy specjalne urządzenie, które ułatwia dotarcie preparatu do komórek. Mezoterapia bezigłowa nie sprawia bólu.

- Zabiegi tego typu warto stosować w celu redukcji zmarszczek, ujędrnienia czy odmłodzenia skóry - podkreśla Aleksandra Rybka. Mezoterapia wskazana jest na problemy ze skórą suchą i nadmiernie łuszczącą się, a także dla różnych rodzajów cery naczyniowej. Sprawdzi się również w przypadku plam pigmentacyjnych, przebarwień, blizn, zwiotczałej skóry, cellulitu, rozstępów. Co ważne, efekty mezoterapii są dość szybko widoczne, a rezultaty - długotrwałe.

Nie dla każdego

Aby efekty utrzymały się przez długi czas, konieczna jest seria kilku zabiegów, choć u niektórych pozytywne zmiany widać już po jednym. Podczas stosowania mezoterapii warto postawić na zdrową dietę i aktywność fizyczną. Natomiast w przypadku skłonności do powstawania krwiaków, warto zarezerwować sobie dwa, trzy dni, aby doprowadzić skórę do formy.

Niestety, mezoterapia nie jest wskazana dla każdego. Aleksandra Rybka wymienia szereg przeciwwskazań do jej zastosowania. To m.in. ciąża i okres karmienia piersią, alergie, uczulenia na składniki do mezokoktajlu, choroby związane z sercem i żyłami, gorączka, aktywna opryszczka, stany zapalne, problemy związane z krzepliwością krwi, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, skóra źle tolerująca zastrzyki, choroby nowotworowe. Poza tym - jak zaznacza specjalistka - mezoterapia (podobnie jak każdy zabieg z dziedziny kosmetologii upiększająco-pielęgnującej) może powodować niepożądane efekty, takie jak: zsinienia, zaczerwienienia, opuchlizny czy infekcje.

Ile trzeba zapłacić za mezoterapię? - Koszt jednego zabiegu wynosi od 200 do 500 zł. Cena zależy od miejsca wykonywanego zabiegu. Im większa powierzchnia skóry, tym więcej zapłacimy - tłumaczy kosmetyczka Aleksandra Rybka. Jeden zabieg trwa zazwyczaj do pół godziny.

EPN/(kg)

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta
zmarszczkiurodamezoterapia
Zobacz także
Komentarze (15)