Trwa ładowanie...

Młynarska wspomina ojca. Wzruszające wyznanie dziennikarki

"Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić" - mawiał Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował kronikę Polski i Polaków. Teraz Wojciech Młynarski, który zmarł 15 marca tego roku, doczekał się filmu biograficznego. Do jego obejrzenia zachęca córka, Agata Młynarska, która we wzruszających słowach wspomina tatę.

Młynarska wspomina ojca. Wzruszające wyznanie dziennikarkiŹródło: ONS.pl
d2u11ji
d2u11ji

"Pamiętam ten jesienny spacer w Łazienkach. Taki radosny Tata, jak na tym zdjęciu, bywał tylko wtedy, gdy czuł się u siebie. Zawsze mówił, że to jego strony. Obok Ukochana Legia i niezastąpione korty, radio na Myśliwieckiej i alejki w liściach w parku. Jeśli chcecie wspomnieć Tatę i jego świat, to zapraszam do kin na film "Piosenka finałowa". Ja wciąż w ten finał nie wierzę..." - napisała.

Śmierć Wojciecha Młynarskiego pogrążyła w smutku rodzinę, przyjaciół oraz zupełnie obcych ludzi, którzy wychowali się na jego twórczości. Artysta chorował od wielu lat i wielokrotnie trafiał do szpitala na skutek problemów z sercem. Trzy lata temu przeszedł skomplikowaną operację. W ostatnich miesiącach stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Cztery miesiące przed śmiercią Wojciech Młynarski przeszedł poważny udar. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano niewydolność krążeniowo-oddechową.

Zaledwie osiem miesięcy po śmierci artysty do kin wejdzie film "Młynarski. Piosenka finałowa" - obraz dokumentalny, to ostatni bardzo osobisty wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitnych kompozytorów, aktorów, piosenkarzy.

d2u11ji

- Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami - zachęcają twórcy filmu, który do kin wchodzi 3 listopada.

Pogrzeb Wojciecha Młynarskiego. Tłumy pożegnały mistrza

d2u11ji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u11ji