Blisko ludziModelka plus size na okładce magazynu "Women's Running"

Modelka plus size na okładce magazynu "Women's Running"

Modelka plus size na okładce magazynu "Women's Running"
Źródło zdjęć: © 123RF

16.07.2015 14:29, aktual.: 16.07.2015 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Biega od dekady i idealnie nadawała się na sierpniową okładkę - skomentowała wybór Erici Schenk na okładkę "Women's Running redaktor naczelna magazynu, Jessica Sebor. 18-letnia dziewczyna w rozmiarze plus size może być zwiastunek zmian w definiowaniu zdrowej, aktywnej osoby.

"Biega od dekady i idealnie się do tego nadawała- skomentowała wybór Erici Schenk na okładkę "Women's Running" redaktor naczelna magazynu, Jessica Sebor. 18-letnia dziewczyna w rozmiarze plus size może być zwiastunem zmian w definiowaniu przez opinię publiczną zdrowej, aktywnej osoby.

W 99 proc. przypadków na okładkach gazet - a już w szczególności magazynów poświęconych tematyce sportowej - można zobaczyć smukłe, pięknie wyrzeźbione ciała modelek. Przeciętna czytelniczka ma uwierzyć, że za sprawą nowego programu ćwiczeń osiągnie podobne rezultaty... Albo z miejsca zniechęca się do treningu.

Pulchne osoby kojarzone są z niezdrowym stylem życia i lenistwem. Z tego też powodu rzadziej pojawiają się w klubach fitness i na siłowniach. Wolą uniknąć wścibskich spojrzeń i przykrych komentarzy pod swoim adresem.

- Istnieje błędne przekonanie, że biegają tylko osoby szczupłe. Tymczasem widziałam osoby "przy kości" kończące maratony - powiedziała w wywiadzie dla Today.com Jessica Sebor. Jogging rzeczywiście jest niewskazany, ale tylko dla osób z chorobliwą otyłością.

Kobiety są zachwycone odważnym podejściem redakcji "Women's Running". - Otworzyłam skrzynkę na listy i oniemiałam na widok modelki! Ta okładka jest po prostu super! - pisze prenumerująca gazetę czytelniczka na Twitterze.

Ericę Schenk można spotkać niemal codziennie podczas sesji jogginu w nowojorskim Central Parku.

(mtr), WP Kobieta

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także