Blisko ludziMuzułmanka została seksualną edukatorką. "Istnieje wiele mitów na ten temat"

Muzułmanka została seksualną edukatorką. "Istnieje wiele mitów na ten temat"

Amirah Zaky jest seksualną eduktaorką
Amirah Zaky jest seksualną eduktaorką

29.04.2022 21:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amirah Zaky to niezwykła kobieta, która pokazuje innym muzułmankom, że nie muszą obawiać się zbliżeń z partnerami. Sama edukatorka przeszła długą drogę do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat swojej seksualności. Teraz pomaga kobietom przekonać się, że seks nie jest tematem tabu i może sprawiać przyjemność.

Amirah Zaky w rozmowie z magazynem "The Muslim Women Times" opowiedziała, jak wyglądała edukacja seksualna w jej przypadku. W domu kobiety temat seksualności nie istniał. Później, już w szkole średniej przeszła przez podstawową edukację w tym zakresie, dowiadując się m.in. o metodach zapobiegania zajścia w ciążę. "Po raz pierwszy bałam się uprawiać seks w noc poślubną. Poczułam ten strach z powodu opowieści, które słyszałam od innych nastoletnich dziewcząt, że "utrata dziewictwa" jest bolesna" - opowiadała Amirah. Dziś Zaky udziela innym kobietom porad i dementuje wszelkie toksyczne muzułmańskie przekonania dotyczące współżycia.

Tak wygląda rzeczywistość muzułmańskich kobiet

Amirah wspomina, że mity o seksie, które krążą w społecznościach muzułmańskich sprawiają, że wiele młodych kobiet ma znikomą wiedzę na temat zbliżeń. Przed pierwszym stosunkiem odczuwają ogromny lęk, ponieważ zupełnie nie wiedzą, czego mają się spodziewać. Tak też wyglądała sytuacja młodej Zaky, która z powodu stresu nie była w stanie współżyć z mężem podczas nocy poślubnej. Później dowiedziała się, że cierpi na schorzenie miejsc intymnych, o których nigdy wcześniej nie słyszała. To stało się dodatkową motywacją, aby zgłębić tematy związane z seksualnością, by w przyszłości pomóc muzułmańskim kobietom w podobnych sytuacjach.

- To, co mnie motywowało, to świadomość, że istnieje wiele mitów na temat seksu i należy je obalić. Wiem również, że w społeczności muzułmańskiej istnieje mnóstwo toksycznych, negatywnych przekonań na temat seksu - tłumaczyła dla "The Muslim Women Times".

"Gorąco polecam wszystkim kobietom odpowiednią edukację seksualną"

W rozmowie ze wspomnianym magazynem Amirah podkreśla, że niezmiernie cieszy się z tego, że dzisiaj jest w stanie udzielić innym kobietom cennych wskazówek i wytłumaczyć wiele tematów, z którymi kiedyś musiała zmierzyć się sama. Muzułmanka raz na pewien czas spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami na temat swojej pracy. Nie zwraca na nie jednak uwagi.

- Powiedzieć, że mówienie o seksie jest niemoralne, to jak powiedzieć, że mówienie o oddychaniu jest niemoralne - podkreśla.

Jak potwierdza Amirah, obecnie w społeczeństwie muzułmańskim ma miejsce całkowita seksualna rewolucja. Coraz więcej kobiet zgłasza się do edukatorów seksualnych, aby dowiedzieć się więcej o swoim ciele i świadomie przeżywać zbliżenia z partnerami.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)