Trwa ładowanie...
dlpqa09

"Nadgarstek selfie". Lekarze przestrzegają przed robieniem sobie zbyt wielu zdjęć

O tym, że robienie selfie może być ryzykowne, mówi się nie od dziś. Nie chodzi jednak wyłącznie o pozowanie w niebezpiecznych miejscach. Zbyt częste robienie sobie zdjęć może doprowadzić do przypadłości, na którą cierpi nawet Kim Kardashian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarze ostrzegają przed "nadgarstkiem selfie"
Lekarze ostrzegają przed "nadgarstkiem selfie" (123RF)
dlpqa09

Robienie zbyt wielu selfies można przypłacić zdrowiem – ostrzega dr Levi Harrison, ortopeda z San Francisco. Zdaniem lekarza młodzi ludzie coraz częściej cierpią na zespół cieśni nadgarstka – stan chorobowy w obrębie nadgarstka, powstały w wyniku długotrwałego ucisku jednego z nerwów. Nawet Kim Kardashian wyjawiła w swoim reality show, że lekarze zdiagnozowali u niej "nadgarstek selfie" i przestrzegali przed robieniem sobie zdjęć.

Zespół cieśni nadgarstka objawia się drętwieniem i mrowieniem palców, silnym bólem i ogólnym pogorszeniem sprawności manualnej. Do tej pory ta dolegliwość była przypisywana głównie osobom, które spędzają zbyt dużo czasu przy komputerze. W niektórych przypadkach objawy są na tyle uciążliwe, że nie pozwalają spokojnie spać.

Dr Harrison przekonuje, że odkąd robienie sobie zdjęć i korzystanie z wszelkich aplikacji do ich edytowania stało się tak popularne, coraz więcej młodych osób skarży się na ból nadgarstków, a zespół cieśni przestał dotyczyć wyłącznie tych pracujących przy komputerach.

dlpqa09

Żeby uchronić się przed uciążliwą dolegliwością, wystarczy zachować umiar i nie przesadzać z ilością selfies. Harrison zaleca również ćwiczenia usprawniające pracę nadgarstka. Jednym z takich ćwiczeń może być zaciśnięcie pięści i zataczanie w powietrzu niewielkich okręgów.

Źródło: Daily Mail

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlpqa09

Podziel się opinią

Share
dlpqa09
dlpqa09