Najciekawsze polskie atrakcje dla dzieci. Fajne miejsca dla rodzin w Polsce

Najciekawsze polskie atrakcje dla dzieci. Fajne miejsca dla rodzin w Polsce

Najciekawsze polskie atrakcje dla dzieci. Fajne miejsca dla rodzin w Polsce
Źródło zdjęć: © 123RF | 123rf
28.01.2019 11:43

Spędzanie czasu z dzieckiem to ważny element życia rodzinnego. Od czasu do czasu warto zebrać rodzinę i odwiedzić najciekawsze atrakcje dla dzieci w Polsce. Mogą to być parki wodne, centra nauki lub parki tematyczne. Wszystkie gwarantują niepowtarzalną rozrywkę.

Atrakcje dla dzieci w Polsce – nauka i zabawa

Planując wyjazd z dziećmi, warto wybrać atrakcje w Polsce, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale również będą okazją do zdobycia wiedzy. Taką możliwość daje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieciaki doświadczą tam zjawisk fizycznych i chemicznych, a liczne eksponaty pozwolą na zrozumienie otaczającego nas świata. Podobną rolę odgrywają inne parki naukowe tego typu w tym Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, Park Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu czy Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Atrakcjami w Polsce dla dzieci kochających zwierzęta z pewnością będą ogrody zoologiczne. Te znaleźć można w Warszawie, Wrocławiu czy Zamościu. Poza tym ciekawe wydaje się ZOO w Borysowie, gdzie najmłodsi spotkają niezwykłe zwierzęta z sawann i dżungli. Ponadto w ZOO we Wrocławiu znajduje się niezwykłe Afrykarium, gdzie zobaczyć można ponad 250 niesamowitych gatunków ryb.

Zabawa i nauka to także domeny parków dinozaurów. Takich atrakcji dla dzieci w Polsce jest kilka, dlatego każdy znajdzie jakiś w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Do wyboru pozostaje Park Dinozaurów w Łebie, Dinopark w Szklarskiej Porębie, JuraPark Bałtów czy JuraPark Solec Kujawski.

Parki rozrywki w Polsce – atrakcje dla dzieci

Jednym z największych parków rozrywki w Polsce jest Energylandia. Kompleks zlokalizowany jest w miejscowości Zator w Małopolsce. Park dzieli się na pięć stref, w tym dedykowaną rodzinom, strefę wodną czy ekstremalną. Poza tym rodziny mogą skorzystać z atrakcji dla dzieci w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, które znajduje się w Chorzowie, przy granicy z Katowicami. Są tu motywy bajkowe, wiele zjeżdżalni, przeróżne karuzele i kolejki.

Chcąc zapewnić dzieciom atrakcje wodne, wystarczy udać się do jednego z większych miast, gdzie z pewnością skorzystać będzie można z kompleksu basenów, saun i zjeżdżalni. Takie obiekty są między innymi w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu.

Parki tematyczne – polskie atrakcje dla dzieci

W ostatnim czasie pojawiło się sporo miejsc, w których najmłodsi mogą zwiedzić w ciągu jednego popołudnia przynajmniej pół świata. Chodzi o parki miniatur, gdzie znajdują się pomniejszone najsławniejsze budynki świata. Przykładem może być Minieuroland w Kłodzku albo Park Miniatur w Inwałdzie. Ten ostatni jest częścią Inwałd Parku, gdzie na dzieciaki czeka jeszcze więcej rozrywki.

Niesamowitą bajkową atrakcją dla dzieci w Polsce są Magiczne Ogrody w Janowcu, które otwierają przed najmłodszymi czarodziejski świat skrzatów, wróżek i pięknych zamków. Na spotkanie z bajką można ruszyć również do Pacanowa, do Europejskiego Centrum Bajki imienia samego Koziołka Matołka.

Moc atrakcji dla najmłodszych czeka też na Farmie Iluzji w Trojanowie na trasie Warszawa-Lublin, a także w niesamowitych, zagadkowych Labiryntach Bliziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także