Najczęstsza fantazja erotyczna Polek. Absolutny faworyt

Najczęstsza fantazja erotyczna Polek. Absolutny faworyt

O czym fantazjują Polki? / zdjęcie poglądowe
O czym fantazjują Polki? / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
10.04.2024 18:36, aktualizacja: 10.04.2024 18:53

Paulina Jęczmień, seksuolożka i psychoterapeutka zdradza w rozmowie z Wirtualną Polską, o czym najczęściej fantazjują Polki. Choć niektóre fantazje mogą zdziwić, jedna jest zdecydowanym faworytem. O czym dokładnie mowa?

Z badania "Fantazje seksualne Polek i Polaków" przeprowadzonego przez Ipsos, wynika, że Polacy, że lubią fantazjować na temat seksu, ale wciąż wstydzą się o nim rozmawiać. Zdaniem seksuolożki Pauliny Jęczmień, powodem tego jest m.in. brak rzetelnej edukacji seksualnej w kraju, co prowadzi do niezrozumienia, że seks jest naturalną potrzebą.

Wstyd wynika też ze sposobu, w jaki jesteśmy wychowywani. Strefa cielesności i seksualności jest społecznie tabuizowana. Nie rozmawiamy o tych aspektach, przez co budujemy w głowach obraz seksualności jako czegoś wstydliwego i nieodpowiedniego.

Największa fantazja erotyczna Polek

Paulina Jęczmień tłumaczy, że choć z badań wynika, że ponad 65 proc. kobiet wstydzi się rozmów na temat fantazjowania, nie oznacza to, że tego nie robią. Na pierwszym miejscu seksualnych fantazji Polek wymienia tę dotyczącą gadżetów erotycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Uważam, że takie eksperymenty mogą pozytywnie wpłynąć zarówno na jakość seksu solo, jak i tego partnerskiego. Polki fantazją też m.in. o seksie w miejscu publicznym, gdy mogą zostać nakryte na gorącym uczynku - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dodaje, że wielu Polaków myśli sekretnie o podglądaniu innych uprawiających seks.

- Nie ma w realizacji tej fantazji nic złego, dopóki wszyscy zainteresowani wiedzą, że są obserwowani i wyrażają na to zgodę. Fantazjujemy też o BDSM, czyli sado-masochistycznych aktywnościach seksualnych. Jak łatwo zauważyć, wolimy śmiałe wyobrażenia seksualne od tych waniliowych i romantycznych - zauważa Jęczmień.

"Zderzenie oczekiwań i rzeczywistości bywa niesatysfakcjonujące"

Paulina Jęczmień dodaje w rozmowie z Wirtualną Polską, że zdarza się również, że fantazje są przyjemniejsze, kiedy je sobie wyobrażamy, niż gdy ich doświadczamy.

- Zderzenie oczekiwań i rzeczywistości bywa czasem niesatysfakcjonujące. Może wynikać to z wysokich oczekiwań wobec samej fantazji oraz naszych możliwości. Spełnienie seksualnych wyobrażeń zgodnie z oczekiwaniami zależy również od tego, jak przeprowadzimy rozmowę o nich z osobą partnerską, jeśli oczywiście jesteśmy w związku - podsumowuje.
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta