Trwa ładowanie...

Najgorsi wśród mężczyzn. Lista imion jest krótka

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie, można do niego przypisać również pewne stałe cechy charakteru. Jest niczym samospełniająca się wróżba, która zaczyna działać już w momencie nadania dziecku imienia.

Mężczyźni o tych imionach nie są godni zaufaniaMężczyźni o tych imionach nie są godni zaufaniaŹródło: Getty Images, fot: Westend61 / Karsten Koch
d4ews1g
d4ews1g

Jeśli już kiedyś w życiu rozczarował cię Krzysztof albo zawiódł Damian, to wiedz, że to nie przypadek. Imiona mają znaczenie, a w wielu przypadkach mogą wręcz stanowić znak ostrzegawczy – tego pana lepiej omijać z daleka. Oto pięć męskich imion, które nie wróżą niczego dobrego. Noszący je mężczyźni z dużym prawdopodobieństwem okażą się niedojrzali i niegodni zaufania.

Krzysztof – noszący czy noszony?

To bardzo popularne w Polsce imię wywodzi się od Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, który przeniósł małego Jezusa przez rwącą rzekę. Christophoros oznacza właśnie "noszący Chrystusa", dlatego mężczyźni obdarzeni tym imieniem byli postrzegani jako odważni, silni i gotowi do podjęcia trudów czy wyzwań.

Zawsze pomocni, usłużni i lojalni wobec bliskich. Niestety, współczesne Krzyśki zatraciły to cechy – teraz to ich trzeba nosić na rękach. Krzysie są bowiem wiecznymi chłopcami. Nieuleczalnie niedojrzali, beztroscy i nieogarnięci, więc wszystko trzeba wokół nich zrobić. Nic dziwnego, że często zostają starymi kawalerami. Kto by z nimi wytrzymał?

Michał – zagada na śmierć

Biblijne imię Michał oznacza w tłumaczeniu "któż jak Bóg?". Tak nazywał się najbardziej waleczny archanioł, obrońca wiary i zwycięzca w walce z Szatanem. Nic dziwnego, że współczesne Michały są tak zarozumiałe i zapatrzone w siebie – wciąż odcinają kupony od sławy swojego imiennika. Michaś sprawia znakomite pierwsze wrażenie.

d4ews1g

To mężczyzna pewny siebie, odważny zdobywca i przywódca. Dlatego chętnie podejmie każdą decyzję i nigdy nie da swojej partnerce dojść do głosu… Michały to straszne gaduły, mają wiele do powiedzenia na każdy temat i z przyjemnością zajmą cały czas antenowy. Nawet nie zauważą, gdy znudzona kobieta dawno odejdzie w siną dal.

Damian – szybko wymieni na nowy model

Imię Damian ma greckie pochodzenie. W mitologii greckiej był lekarzem-cudotwórcą, dlatego imię ma pozytywne konotacje związane z empatią, troską i pomocą. Damianos wywodzi się od słowa damazo, co znaczy "poskramiać, ulepszać". Nic zatem dziwnego, że żaden Damian nie jest nigdy zadowolony ze swojej partnerki.

Już na początku próbuję ją uformować pod idealny wizerunek, jaki nosi w głowie. A gdy to mu się nie uda, bez żalu zwraca się ku innej, bardziej obiecującej kandydatce. Damiany są niestałe w uczuciach i niegodne zaufania – może z powodu tego mrocznego spojrzenia? Chyba nie bez powodu właśnie takie imię nosi upiorne dziecko w znanym horrorze "Omen".

Bartosz – facet z wielkim ego

Słowiańskie imię Bartosz należy do najstarszych i najpopularniejszych imion męskich w Polsce. Jego pochodzenie pozostaje niejasne, ale najprawdopodobniej wywodzi się od słowa bart, czyli "wielki, silny". Dawnych Bartoszy być może rzeczywiście wyróżniała męskość i potęga, jednak u współczesnych Bartków dominuje tylko wielkie ego.

d4ews1g

Trudno znaleźć mężczyznę bardziej zakochanego w sobie. Nie przejdzie obojętnie obok żadnego lustra i z przyjemnością opowie partnerce, jakie ma szczęście, że trafiła właśnie na takie wyjątkowe cudo. Bartosze są również dumne ze swojej niezależności. Nie dają się łatwo złapać i udomowić – oni muszą być wolni!

Maciej – dar dla każdej kobiety

Biblijne imię Maciej wywodzi się od hebrajskiej wersji Mattityahu, co oznacza "darowany przez Boga". Dzięki temu, że ich imiennikiem jest apostoł Maciej, mężczyźni obdarzeni tym imieniem są postrzegani jako rozważni, odpowiedzialni i obdarzeni mądrością. Sam

Maciek z pewnością uważa się za dar dla każdej kobiety, dlatego chętnie i łaskawie pozwoli się rozpieszczać. Zresztą, jak ma sobie inaczej poradzić, skoro niewiele potrafi wokół siebie zrobić? Współczesne Maćki są nieporadne i flegmatyczne. Najczęściej długo mieszkają w rodzinnym domu, a spod opieki mamy przechodzą płynnie w ręce żony. I tak żyją szczęśliwie jak pączki w maśle do później starości.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d4ews1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ews1g