Mistrzowie manipulacji. Znaki zodiaku, które myślą tylko o tym, jak cię wykorzystać

Mistrzowie manipulacji. Znaki zodiaku, które myślą tylko o tym, jak cię wykorzystać

Te znaki zodiaku są największymi manipulatorami
Te znaki zodiaku są największymi manipulatorami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | rancz
12.05.2023 19:49

Zrobią wszystko, aby osiągnąć swój cel… A raczej: posłużą się innymi, ponieważ sami niezbyt lubią się męczyć. Potrafią sterować ludźmi niczym posłusznymi marionetkami, mają do tego wrodzony dar. Oto najwięksi manipulatorzy wśród znaków zodiaku.

Istnieją na tym świecie osoby, które potrafią sprawnie manipulować innymi w celu osiągnięcia pożądanego wyniku. Gdy czegoś chcą, potrafią być słodcy niczym miód, a gdy tylko to osiągną, odchodzą bez słowa. Istnieją bardzo różne sposoby manipulacji. Niektórzy posługują się w tym celu urokiem osobistym, bo prośbę atrakcyjnej osoby trudniej jest odrzucić.

Inni posuwają się do przemocy lub szantażu – szczególnie bolesny jest szantaż emocjonalny, który polega na stałej grze na emocjach drugiej osoby. Sposobem manipulacji może być również wprowadzenie drugiej osoby w błąd, zatrzymanie pewnych istotnych informacji, aby podjęła decyzję korzystną dla manipulatora.

Wśród dwunastu znaków zodiaku można wyróżnić trzy, które opanowały powyższe narzędzia manipulacji do perfekcji. Oto osoby, które nie mają oporów przed wykorzystywaniem innych do swoich celów.

Bliźnięta – znak o dwóch twarzach

Bliźnięta nie traktują innych ludzi poważnie. Jako urodzeni narcyzi są sami dla siebie centrum wszechświata. Lubią się za to bawić innymi – obserwować ich reakcje i zachowania w różnych sytuacjach, które sami prowokują. Interakcje międzyludzkie traktują jak rozrywkę i eksperyment jednocześnie. Powszechnie uważa się, że Bliźnięta mają dwie twarze.

Gdy chcą kogoś oczarować, potrafią być uroczy, pomocni, troskliwi. Wybranej ofierze chętnie przychylą nieba – do czasu, aż osiągną to, na czym im zależało. Wtedy pokazują swoje drugie oblicze: oziębłe, oschłe, pogardliwie uśmiechnięte. Ta huśtawka nastrojów jest ich podstawowym narzędziem manipulacji. Zmanipulowana osoba nie rozumie, co się stało, szuka winy w sobie i próbuje naprawić sytuację, aby powrócić do pierwotnej sielanki.

Skorpion – zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel

To bardzo ambitny znak zodiaku, który ma wobec siebie wielkie plany i często śni o potędze. Dla Skorpiona bardzo liczy się status społeczny oraz powodzenie materialne. Chce w życiu coś osiągnąć, wyróżnić się z tłumu. Uważa, że jak najbardziej na to zasługuje, dlatego nie zawaha się przed niczym, aby to osiągnąć.

Osoby urodzone w tym znaku bardzo łatwo nawiązują korzystne znajomości i nie boją się robić z nich użytku. Są niezwykle sprytne i wyrachowane. Dla ludzi ważniejszych od siebie są niezwykle uprzejme, bo wiedzą, że w ten sposób mogą wiele zyskać. Skorpion posługuje się ludźmi niczym pionkami w grze, którą bardzo, ale to bardzo chce wygrać. Na szczyt jednak pragnie wdrapać się samotnie, przecież nie potrzebuje tam nowej konkurencji.

Ryby – potrafią mistrzowsko grać na emocjach

Osoby urodzone w znaku Ryb są skoncentrowane na sobie, do tego kapryśna i humorzaste. Lubią znajdować się w centrum zainteresowania, rozmawiać o sobie, swoich uczuciach, potrzebach i zainteresowaniach. Gdy uwaga otoczenia się od nich odwraca, potrafią posunąć się do wielu nieczystych zagrywek, aby tryumfalnie powrócić na świecznik.

Ryby wyróżnia znakomita intuicja, dzięki której potrafią wyczuwać ludzkie nastroje, a następnie odpowiednio nimi pokierować. Nie mają przed tym oporów, ponieważ z łatwością potrafią się usprawiedliwić same przed sobą. Dodatkowo, Ryby są znakomitymi słuchaczami, jednak nie potrafią zatrzymać dla siebie poufnych informacji. Jeśli nadarzy się sprzyjająca okazja, na pewno wykorzystają je dla swoich celów.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!