Trwa ładowanie...

Najlepsze oczyszczacze powietrza - ranking

Z roku na rok wyraźnie zwiększa się nasza świadomość na temat jakości otaczającego nas powietrza i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Z tego powodu coraz chętniej sięgamy po oczyszczacze powietrza - urządzenia, które wyposażone są w specjalne filtry usuwające różnorakie zanieczyszczenia. Jakie urządzenie najlepiej wybrać?

Najlepsze oczyszczacze powietrza - rankingŹródło: Shutterstock.com
d1duk79
d1duk79

Po co nam oczyszczacz powietrza?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jakość powietrza realnie oddziałuje na nas — wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza może skutkować bólami głowy, problemami z funkcjonowaniem układu oddechowego, a nawet alergią i astmą. Ponadto różnorakie związki chemiczne unoszące się w powietrzu negatywnie wpływają na nasze samopoczucie, pamięć i koncentrację, jakość snu i wiele innych aspektów życia.

Gdy zastanawiamy się nad przyczyną złej jakości powietrza w naszych domach i mieszkaniach, zazwyczaj obwiniamy o to smog, czyli nienaturalne zanieczyszczenia powietrza. Co ciekawe, wiele związków chemicznych unoszących się w powietrzu ma związek z używanymi przez nas farbami, lakierami, kosmetykami i detergentami.

Amoniak, Benzen, Formaldehyd, Nikotyna i substancje smoliste — to tylko niektóre związki chemiczne, które negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Wśród najbardziej szkodliwych dla człowieka środków można wymienić: sztuczne odświeżacze powietrza, środki chemiczne i urządzenia elektroniczne.

Oczyszczacz do pokoju dziecięcego

Wybór oczyszczacza powietrza powinien być uwarunkowany w głównej mierze naszymi indywidualnymi potrzebami. Ponadto należy również wziąć pod uwagę: wielkość pomieszczenia, głośność, wydajność oraz stosunek ceny do jakości i funkcjonalności.

d1duk79

Zakup oczyszczacza powietrza do pokoju dziecięcego to bardzo ważna sprawa, ponieważ to właśnie najmłodsi członkowie naszych rodzin są najbardziej narażeni na negatywne skutki złej jakości powietrza. Oczyszczanie powietrza w pokoju dziecięcym nie jest zbyt trudnym wyzwaniem, ponieważ zazwyczaj nie są one bardzo duże.

Polecane oczyszczacze powietrza do pokoju dziecięcego to:

  • Oczyszczacz powietrza Blueair 280i, który jest cichy, funkcjonalny i efektowny. Idealnie sprawdzi się do usuwania zanieczyszczeń w niewielkich pokojach (do 26 m2). Jego zaletą jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą telefonu. Oprócz tego ten odświeżacz powietrza wyposażony jest w inteligentne czujniki powietrza i innowacyjny system filtrowania, który dobrze radzi sobie z usuwaniem przykrych zapachów.
  • Oczyszczacz powietrza Blueair 411, który jest urządzeniem przyjaznym środowisku. Dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach nie większych niż 15 m2. Wśród jego zalet można wymienić: kompaktowe rozmiary, intuicyjną obsługę i skuteczne eliminowanie szkodliwych zanieczyszczeń.

Oczyszczacz do dużych pokoi

Przy wyborze oczyszczacza powietrza do dużych pomieszczeń (większych niż 26 m2) warto zwrócić uwagę na wskaźnik CADR, który informuje nas o ilości filtrowanego powietrza w ciągu godziny. Istotna jest także głośność urządzenia i stosunek ceny do jakości.

Polecane oczyszczacze powietrza do dużych pomieszczeń to:

  • Oczyszczacz powietrza WINIX U450, który jest wysokiej klasy urządzeniem. Usuwa kurz, włosy, sierść zwierząt, toksyny, odczyny chemiczne, brzydkie zapachy, a także: bakterie, pleśnie i grzyby. Wyposażony jest on w: czujnik jakości powietrza, pilot sterujący, tryb dzień/noc, panel elektroniczny, tryb Auto i cztery poziomy prędkości.
  • Oczyszczacz powietrza Woods Elfi, który sprawdzi się dobrze nawet w pomieszczeniach o 160 m2. Oprócz tego, że dobrze oczyści powietrze, to także nasyci je jonami ujemnymi. Urządzenie to jest polecane w szczególności zwolennikom proekologicznych rozwiązań.
d1duk79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1duk79