Najwięksi skąpcy wśród znaków zodiaku. Trzy na liście

Trzy znaki zodiaku cechuje wyjątkowa oszczędność
Trzy znaki zodiaku cechuje wyjątkowa oszczędność
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

24.05.2023 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gospodarność i ostrożność w podejściu do pieniądza to dobre cechy... Pod warunkiem, że nie prowadzą do przesady. Oto znaki zodiaku, które najbardziej nie lubią wydawać pieniędzy.

Osoby urodzone pod patronatem tych znaków rozumieją, co znaczy szacunek do pieniądza. Są bardzo rozważne i oszczędne... żeby nie powiedzieć: skąpe. Niechętnie wydają z trudem zarobione pieniądze i potrafią odmówić sobie wielu drobnych przyjemności w imię gromadzenia majątku. Wolą zabezpieczyć swoją przyszłość niż cieszyć się obecną chwilą.

Panna woli się zabezpieczyć na starość

Osoby urodzone w tym znaku potrafią bardzo dobrze zarządzać swoimi finansami. Nie ulegają kaprysom, a każdy poważniejszy zakup muszą sobie dobrze przemyśleć. Rozważają, czy coś jest im niezbędne do szczęścia czy jednak mogłyby się bez tego obyć. Najczęściej dochodzą do wniosku, że lepiej mieć solidną sumkę na koncie niż mnóstwo niepotrzebnych bibelotów w domu. Panny nie ulegają też ulotnej modzie. Kupują tylko porządne ubrania o klasycznych fasonach, które starczą im na lata.

Koziorożec bardzo lubi pieniądze

Koziorożce pracują dużo i ciężko, jednak nie dlatego, aby później korzystać z owoców swojej pracy. Największą przyjemność sprawia im zarabianie pieniędzy, a nie ich wydawanie. To osoby niezwykle praktyczne, zawsze myślą o przyszłości i za wszelką cenę chcą zapewnić sobie stabilność i finansowe bezpieczeństwo. Jakikolwiek większy wydatek budzi w nich stres, nie radość. Nie są skłonne uszczuplać swojego stanu posiadania, chyba że czegoś bardzo chcą. Pociągają ich dobra luksusowe.

Skorpion inwestuje w siebie

Oszczędność Skorpionów różni się od pozostałych dwóch znaków – on nie oszczędza dla samego oszczędzania, ale dlatego, że ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Osoby urodzone w tym znaku uwielbiają inwestować w siebie i swoje przyjemności. Uważają, że właśnie dlatego pracują: aby się rozpieszczać. Niechętnie jednak dzielą się tym, co zgromadziły, bo niby dlaczego? Zdaniem Skorpiona, każdy ma dwie ręce i może sam zapracować na swój finansowy sukces.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także