Trwa ładowanie...
d3luk01

Namiętna noc miała opłakane skutki. Mężczyzna doznał rzadkiego urazu

Mężczyzna przeżył upojną noc z partnerką. Następnego dnia odkrył, że coś nie tak dzieje się z jego oczami. Postanowił, że uda się do szpitala. Lekarze postawili niepokojącą diagnozę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ta noc nie skończyła się dla niego dobrze.
Ta noc nie skończyła się dla niego dobrze. (123RF.COM)
d3luk01

Zgodnie z artykułem opublikowanym w British Medical Journal, 29-letni mężczyzna zgłosił się do poradni okulistycznej, zgłaszając problemy w widzeniu na lewe oko. Poinformował personel medyczny, że gdy tylko rano wstał, zorientował się, że coś jest nie tak. Nagła obniżona ostrość wzroku, wrażenie mgły w oku.

Jak informuje "Daily Mail", przy kolejnym badaniu lekarz zadał 29-latkowi bezpośrednie pytania na temat jego aktywności seksualnej. Mężczyzna opowiedział o epizodzie intensywnego współżycia seksualnego poprzedniego wieczoru i przypuszczenia medyków się potwierdziły.
Retinopatia Valsalvy, czyli rodzaj wylewu krwi do ciała szklistego, może pojawić się w wyniku wzrostu ciśnienia wewnątrz klatki piersiowej lub jamy brzusznej, towarzyszącego kaszlowi, wymiotom, podnoszeniu ciężkich przedmiotów lub nadmiernej perystaltyce jelit. Wtedy może dojść do pęknięcia małych naczyń siatkówki i krwotoku do ciała szklistego.

Naukowcy odkryli również, że manewr Valsalvy (próba nasilonego wydechu przy zamkniętej głośni, która powoduje wzrost ciśnienia w klatce piersiowej, co prowadzi do wzrostu tętna i ciśnienia krwi) może przyczynić się do utraty pamięci. Kiedy dojdzie do intensywnego nacisku w naczyniach krwionośnych mózgu, spowodowanych przejściowym brakiem przepływu krwi do centralnej części, może to doprowadzić do amnezji. To bardzo rzadki przypadek, ostatni zdiagnozowany miał miejsce w 1998 roku.

Choć przypadek mężczyzny opisywanego przez British Medical Journal wydaje się nierealny, takie sytuacje mają miejsce. Jak czytamy na "Wylecz.To": "Jednostronny krwotok do ciała szklistego bez obecności powikłań można tylko obserwować, aż do jego wchłonięcia. W przypadku braku wchłonięcia krwotoku przez dłuższy czas lub towarzyszącego mu odwarstwienia się siatkówki zaleca się zabieg operacyjny."

d3luk01

Podziel się opinią

Share

d3luk01

d3luk01