Trwa ładowanie...

Narożnik w małym salonie - czy zda egzamin?

Mały salon może okazać się dużym problemem. Ograniczona przestrzeń nie pozwoli na umeblowanie jej w dowolny sposób. Upragniony narożnik w małym salonie może jednak zdać egzamin. Wybór wąskiej kanapy narożnej da funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, a odpowiednio dobrane kolory dodadzą pomieszczeniu charakteru.

Narożnik w małym salonie - czy zda egzamin?Źródło: Materiał prasowy, fot: WP.PL
d1llxr1
d1llxr1

Zalety i wady narożnika w salonie

Narożnik to mebel wypoczynkowy, który stanowi nie tylko fajną dekorację salonu, ale również spełnia kilka ważnych funkcji. Dlatego właśnie nadaje się również do niewielkich pomieszczeń.

Do zalet narożnika w małym salonie należy zaliczyć przede wszystkim ustawność. W zależności od tego, jaką orientację narożnika wybierzemy, wpasuje się on w odpowiednie miejsce. Pasuje zarówno do pomieszczeń kwadratowych, jak i tych na planie prostokąta. Pozwala ustawić razem narożnik i stół w małym salonie, o kredensie czy szafie nie wspominając.

Na narożniku w małym salonie usadzić można trzy, a czasem nawet cztery osoby. To świetny wynik, ponieważ ten mebel zajmuje relatywnie bardzo małą przestrzeń. Odsłania środek pomieszczenia, dzięki czemu nie utrudnia komunikacji i nie zajmuje niepotrzebnie tak ważnej w małych salonach powierzchni.

Nocą, po odsunięciu stolika kawowego, narożnik w małym salonie stanie się zgrabnym i wygodnym spaniem dla gości, a w przypadku braku osobnej sypialni, również dla domowników.

d1llxr1

Jaki narożnik do małego salonu?

Jednym z najgorszych rozwiązań jest duży narożnik w małym salonie. Dlaczego? Ponieważ jak każdy duży mebel w niewielkim pomieszczeniu, zagraca jej jedynie, ogranicza przestrzeń i skutecznie optycznie ją zmniejszając.

Dlatego narożnik do salonu powinien być pod względem rozmiarów dopasowany do wielkości pomieszczenia. Sklepy meblarskie proponują mnóstwo niewielkich gabarytowo modeli, które nienachalnie wypełnią wnętrze salonu. Ważna jest także orientacja mebla, czyli dopasowanie długości jego skrzydeł do kształtu i wymiarów pokoju dziennego. Jeśli gospodarze są niezdecydowani co do tej kwestii, mogą kupić modułowy narożnik do małego salonu, który da się modyfikować w zależności od potrzeb.

Jak ustawić narożnik w małym salonie? Tak, aby korzystanie z niego, a także poruszanie się po pokoju nie było utrudnione. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie krótszego skrzydła pod oknem tuż obok drzwi balkonowych. Wtedy przestrzeń wykorzystana będzie do maksimum. Poza tym w salonie z otwartą kuchnią jedna z części narożnika może stykać się z barkiem lub wyspą kuchenną.

Narożnik a wnętrze salonu

Małe wnętrza potrzebują optycznego powiększenia, które uda się osiągnąć nie tylko dzięki odpowiedniej wielkości meblom, ale również jasnej kolorystyce. Dlatego właśnie egzamin może zdać beżowy lub szary narożnik w małym salonie. Jeśli cały pokój utrzymany jest w bardzo jasnych, rozświetlających barwach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby narożnik stanowił kolorystyczne przełamanie. Wybrać można wtedy kanapę narożną w kolorze ciemnej zieleni, indygo czy krwistej czerwieni.

d1llxr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1llxr1