Kuchnia otwarta - opinie i aranżacje

Kuchnia otwarta - opinie i aranżacje

01.10.2018 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kuchnie otwarte to rozwiązanie idealne do niewielkich mieszkań, a także dla osób, które lubią podczas gotowania mieć kontakt ze swoimi gośćmi. W aranżacji kuchni otwartej można zastosować wiele funkcjonalnych pomysłów, w tym zbudowanie wyspy kuchennej czy barku.

Kuchnia otwarta na salon – opinie, wady, zalety

Budowa domu albo kupno mieszkania prędzej czy później będzie wiązało się z ważnymi decyzjami, takimi jak chociażby wybór między kuchnią otwartą i kuchnią zamkniętą. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. My pochylimy się nad plusami i minusami, a także pomysłami na aranżację kuchni otwartej.

Do głównych zalet kuchni otwartej na salon jest to, że zapewnia dużą przestrzeń. Poza tym pozwoli na interakcję między gospodarzem a gośćmi, czy osobą przygotowującą posiłek a reszta domowników. To zatem rozwiązanie idealne dla osób, które lubią nieograniczone przestrzenie i swobodną komunikację z innymi. Poza tym wystrój kuchni otwartej może być dekoracyjną i integralną częścią salonu.

Są też pewne minusy otwartej kuchni. Podstawowym jest to, że z salonu, czyli części reprezentacyjnej domu, widać nieporządek zaistniały po gotowaniu, a zapachy mieszają się po całej wolnej przestrzeni. Poza tym otwarte kuchnie nie pozwalają na zamontowanie zbyt dużej ilości szafek, dlatego potrzebne są dodatkowe schowki i szereg innych sprytnych rozwiązań.

Kuchnia otwarta z wyspą

Otwartą kuchnię warto w symboliczny sposób oddzielić od części wypoczynkowej. Dobrym sposobem na to będzie zamontowanie wyspy kuchennej lub barku. Obie to konstrukcje dadzą dodatkowe metry blaty roboczego, więcej szafek dolnych oraz miejsce do spożycia posiłku czy wypicia kawy.

Obraz

Dwa przedstawione rozwiązania można wykorzystać w różnych układach i na różnych metrażach. Do aranżacji kuchni otwartej z wyspą potrzebna jest przestrzeń, natomiast barek uda się zorganizować nawet w niewielkiej otwartej kuchni.

Kuchnia otwarta z częścią jadalną

Jeśli tylko metraż pozwoli, to warto między otwartą kuchnią a salonem urządzić niewielką przestrzeń jadalną. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ bezpośrednie sąsiedztwo z kuchnią pozwoli na łatwiejsze i szybsze wydanie posiłków. Z drugiej strony stół nie stanie na przykład między kanapą a telewizorem, co może znacznie uprzyjemnić wypoczynek.

Wybór stołu przy kuchni otwartej powinien paść na mebel, który będzie łączył kolorystykę i styl kuchni otwartej z wystrojem salonu. To zapewni harmonię i nienaganną estetykę całej przestrzeni kuchenno-jadalnej.

Obraz

Mała kuchnia otwarta na salon

Kuchnie otwarte to świetne rozwiązanie w ciasnych mieszkaniach. Dzięki temu zarówno kuchnia, jak i salon wydają się większe.

Obraz

Jeśli kuchnia zostanie otworzona i wysunięta delikatnie w głąb salonu, również wybór mebli będzie łatwiejszy. Być może uda się nawet dopasować meble gotowe, co nie nadszarpnie tak mocno domowego budżetu. W niewielkiej kuchni otwartej dobrze jest wykorzystać barek lub niewielki stół dla czterech osób, jeśli znajdzie się na nie miejsce.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)