UrodaNaturalne zamienniki aspiryny. Dużo zdrowsze i pyszniejsze od tabletek

Naturalne zamienniki aspiryny. Dużo zdrowsze i pyszniejsze od tabletek

28.09.2015 10:19, aktualizacja: 28.12.2015 19:28

Kwas acetylosalicylowy występuje w malinach, imbirze, czarnym bzie i rodzynkach.

Gdy czujemy zbliżające się przeziębienie, pierwszą pomocą są zwykle tabletki z rutyną. Substancja wspomaga odporność, działa przeciwzapalnie oraz zwiększa skuteczność działania witaminy C. Rutynę najczęściej przyswajamy w formie tabletek, co obciąża wątrobę. Dlatego warto sięgać po produkty, które są naturalnym bogactwem rutyny. Najpopularniejszym jest kasza gryczana, a także czarny bez, aronia czy jabłka ze skórką.

A gdzie znajdziemy popularną aspirynę? Nie tylko w aptece. Występuje także w malinach, choć tych trzeba byłoby zjeść aż 11 kilogramów owoców, by zrównoważyć dawkę kwasu acetylosalicylowego znajdującego się w jednej tabletce. Więcej aspiryny jest w rodzynkach, imbirze i… ogórkach kiszonych.

Naukowcy wykazali, że regularne przyjmowanie małych dawek aspiryny zmniejsza ilość zgonów na raka. Lekarze jednocześnie uczulają, że substancja może powodować krwawienia, zwłaszcza do mózgu i w żołądku. Zamienienie tabletki na naturalne produkty pomoże więc nie tylko złagodzić objawy przeziębienia, ale także uskutecznić profilaktykę nowotworów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także