UrodaNaturalne zamienniki aspiryny. Dużo zdrowsze i pyszniejsze od tabletek

Naturalne zamienniki aspiryny. Dużo zdrowsze i pyszniejsze od tabletek

28.09.2015 10:19, aktualizacja: 28.12.2015 19:28

Kwas acetylosalicylowy występuje w malinach, imbirze, czarnym bzie i rodzynkach.

Gdy czujemy zbliżające się przeziębienie, pierwszą pomocą są zwykle tabletki z rutyną. Substancja wspomaga odporność, działa przeciwzapalnie oraz zwiększa skuteczność działania witaminy C. Rutynę najczęściej przyswajamy w formie tabletek, co obciąża wątrobę. Dlatego warto sięgać po produkty, które są naturalnym bogactwem rutyny. Najpopularniejszym jest kasza gryczana, a także czarny bez, aronia czy jabłka ze skórką.

A gdzie znajdziemy popularną aspirynę? Nie tylko w aptece. Występuje także w malinach, choć tych trzeba byłoby zjeść aż 11 kilogramów owoców, by zrównoważyć dawkę kwasu acetylosalicylowego znajdującego się w jednej tabletce. Więcej aspiryny jest w rodzynkach, imbirze i… ogórkach kiszonych.

Naukowcy wykazali, że regularne przyjmowanie małych dawek aspiryny zmniejsza ilość zgonów na raka. Lekarze jednocześnie uczulają, że substancja może powodować krwawienia, zwłaszcza do mózgu i w żołądku. Zamienienie tabletki na naturalne produkty pomoże więc nie tylko złagodzić objawy przeziębienia, ale także uskutecznić profilaktykę nowotworów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (4)