Blisko ludziNaukowcy znaleźli lek na złamane serce! Na pewno masz go przy sobie

Naukowcy znaleźli lek na złamane serce! Na pewno masz go przy sobie

Naukowcy znaleźli lek na złamane serce! Na pewno masz go przy sobie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
28.04.2017 13:47, aktualizacja: 28.04.2017 14:40

Przez lata uważaliśmy, że nie ma uniwersalnego leku na złamane serce. Radziliśmy sobie z nim przy pomocy czekolady i wsparcia przyjaciół. Naukowcy z University of Colorado Boulder przeprowadzili badania na grupie 40 ochotników, którzy doświadczyli bolesnego rozstania. Wyniki ich analizy jasno wskazują, że istnieje lek na zawód miłosny. I jest on ogólnodostępny!

Każdy, kto chociaż raz doświadczył zawodu miłosnego wie, jak bardzo boli złamane serce. I chociaż wygląda on u wszystkich raczej podobnie, to każdy ma na niego zupełnie inny sposób. Nasi dziadkowie są zwolennikami tego, że cierpienie złamanego serca ukoi czas, a z kolei pokolenie Y jest zwolennikiem imprez, jako leku na całe zło. Do tej pory nie mogliśmy jednak mówić o uniwersalnym remedium, które uleczyłoby tę dolegliwość. Na szczęście naukowcy z University of Colorado Boulder odkryli lek na złamane serce, który pomoże każdemu!

Obraz
© 123RF.COM

Badania, w których naukowcy analizowali ból towarzyszący nieszczęśliwej miłości opublikowane zostały w ”Journal of Neuroscience”. Ich wyniki przedstawiają sprawę jasno. Żeby wyleczyć złamane serce wystarczy po prostu oszukać mózg. Neurolodzy od lat potwierdzają tezę, że ból psychiczny, jaki doskwiera nam w trudnych momentach naszego życia, może mieć tak samo negatywny wpływ na nasz organizm jak ból fizyczny związany z urazami i chorobami.

- Rozstanie z partnerem jest jednym z najsilniejszych, negatywnych emocjonalnie przeżyć, jakich może doświadczyć człowiek, często może nawet prowadzić do pojawienia się problemów psychologicznych. Nasze badania pokazały, że placebo może w skuteczny sposób redukować ból spowodowany odrzuceniem – mówi w rozmowie z "The Independent" Leonie Koban, koordynatorka badania.

Obraz
© 123RF.COM

W takim razie jak skutecznie pozbyć się problemu złamanego serca? Odpowiedź to…placebo. Należy przekonać samego siebie, że wszystko jest w porządku i naprawdę w to uwierzyć. Na potwierdzenie tego zagadnienia naukowcy z UCB przebadali 40 ochotników, którzy w ostatnim czasie przeżyli bolesne rozstanie z partnerem. Wszystkim wręczono sprej do nosa. Połowie wyjaśniono, że jest to skuteczny środek uśmierzający ból emocjonalny, zaś drugiej połowie powiedziano, zgodnie z prawdą, że jest to roztwór soli fizjologicznej.

Następnie wszystkim ochotnikom pokazano zdjęcia ich byłego partnera i przyłączono ich do aparatury monitorującej obszar mózgu odpowiadający za odczuwanie bólu. Grupa, która myślała, że zażyła silny lek przeciwbólowy odczuwała go o 40 proc słabiej, patrząc na zdjęcie byłego partnera, niż grupa, która wiedziała, że są to zwykłe krople do nosa.

Wygląda na to, że cierpienie związane z zawodem miłosnym to tylko kwestia naszego podejścia, a teraz, kiedy znamy już na nie odpowiedni lek, nie będziemy musieli się z nim zmagać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także