New Balance – buty, które podbiły serca miłośniczek sportowego stylu
Buty marki New Balance z powodzeniem konkurują z innymi modelami znanych firm, np. Adidas czy Nike. Mają dość długą tradycję i cechują się nie tylko wygodą, ale też uniwersalnością oraz świetnym designem. Poniżej prezentujemy kilka godnych uwagi modeli.
23.01.2019 | aktual.: 23.01.2019 15:07
Krótka historia marki New Balance
Firma New Balance Arch Support Company powstała w 1906 roku w Brighton obok Bostonu. Na początku produkowała wkładki do butów o specjalnym, trójkątnym kształcie z trzema punktami podparcia, dzięki którym chodzenie miało być bardziej komfortowe. Dopiero w 1939 roku pojawiła się pierwsza para butów przeznaczona dla sportowców z klubu Boston Brown Bag Harriers. Buty wykonane były z kangurzej skóry i świetnie sprawdziły się w wymagających warunkach. W późniejszych latach firma skupiała się na produkowaniu solidnych i wygodnych modeli dla tenisistów, bejsbolistów i pięściarzy.
Charakterystyczna literka "N", która do dziś jest znakiem rozpoznawczym obuwia tejże marki, pojawiła się dopiero na początku lat 70., kiedy firma była już bardzo rozpoznawalna w całych Stanach Zjednoczonych. Właśnie w tym czasie na rynek wypuszczono kultowy model 320, który zyskał miano najlepszego dla biegaczy.
Buty New Balance – załóż, jeśli potrzebujesz komfortu
Buty New Balance mają sportowy charakter, ale świetnie pasują na co dzień do stylizacji w luźnym tonie, np. jeansów, swetrów, marynarek, bluz i sukienek sportowych. Nadają się na okazje, w których potrzebna jest maksymalna wygoda, np. na długie zakupy w galerii, na załatwianie spraw w urzędach czy na spacer z dzieckiem.
Większość butów New Balance ma jeden charakterystyczny design, który różni się przeważnie jedynie kompozycją kolorystyczną. Najbardziej uniwersalne są modele w stonowanych barwach, a więc w czerni, granacie, brązie, beżu itp. Takie będą pasowały praktycznie do wszystkiego prócz wieczorowych sukienek i biznesowych, formalnych stylizacji. Odważniejsze panie mogą skusić się na buty w bardziej wyrazistych odcieniach, np. żółtym, czerwonym czy niebieskim.