Trwa ładowanie...
12-09-2008 16:07

NFZ nie zwiększy środków dla chorych dzieci

NFZ: nie będzie podwyżek kwot dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnia, że zmiana wyceny świadczeń medycznych w onkologii i hematoonkologii
dziecięcej nie oznacza wzrostu nakładów na leczenie.

NFZ nie zwiększy środków dla chorych dzieciŹródło: sxc.hu
d4attu9
d4attu9

Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnia, że zmiana wyceny świadczeń medycznych w onkologii i hematoonkologii dziecięcej nie oznacza wzrostu nakładów na leczenie. Zgodnie z nowymi zasadami, stawka za pobyt w szpitalu niektórych małych pacjentów wzrośnie z 384 zł na 480 zł.

Jednak jak podkreśla NFZ, zmiana wyceny ma charakter marginalny i dotyczy niewielkiej grupy dzieci, których leczenie będzie mogło być rozliczane za pomocą osobodni po przekroczeniu czasu hospitalizacji finansowanego zgodnie z systemem Jednorodnych Grup Pacjentów. Jest to system rozliczeń NFZ ze szpitalami, przyporządkowuje on pacjentów z różnymi chorobami do grup, których leczenie wiąże się z jednolitymi kosztami i podobnym podejściem diagnostycznym.

Ponadto Fundusz zamierza wprowadzić rozliczenia powikłań występujących podczas leczenia onkologicznego. W zależności od ich rodzaju wycena osobodnia może się zwiększyć nawet do 624 zł.

NFZ zapowiada także utworzenie trzech nowych grup jednorodnych przyporządkowanych hematologii dziecięcej.

d4attu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4attu9