ModaNic się nie mieści w bagażu? Najlepsze walizki maxi do 200 zł

Nic się nie mieści w bagażu? Najlepsze walizki maxi do 200 zł

Nic się nie mieści w bagażu? Najlepsze walizki maxi do 200 zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Alexander Chaikin

06.12.2017 14:43, aktual.: 08.12.2017 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pakowana waliza to skarb, choć bywa, że na długo musi pozostać w ukryciu. Wielka walizka chroni nas przed koniecznością targania ze sobą kilku mniejszych lub torby, plecaczka i listonoszki. Nie każdy udaje się w podróż o tej porze roku, ale teraz takie walizki są tańsze niż wiosną i latem — nawet o połowę.

Duża walizka do zadań specjalnych – nasze propozycje

Pojemna walizka doskonale pomieści komplet ubrań na zmianę i kosmetyki. Wiele modeli jest utrzymanych w uniwersalnej stylistyce, dlatego będą tak samo przydatne dla kobiety jak i dla mężczyzny. Uniwersalne rozmiary walizek w zestawach najczęściej się sprawdzają, ale warto mieć na uwadze też największy rozmiar walizek maxi, który jest używany nieco rzadziej, ale jest też niezastąpiony na dalekie wyjazdy.

Co jest ważne przy wyborze dużej walizki?

Przy wyborze zwracamy szczególną uwagę na trwałość i funkcjonalność walizki. Najwygodniejsza walizka podróżna o dużej pojemności musi być niezastąpiona. Decydują o tym takie cechy jak: długość rączki, kółka i ich skręt, regulacja uchwytu oraz nawet to, czy ma na przykład kanciaste rogi. Te cechy liczą się, zwłaszcza jeśli czeka nas podróż pociągiem oraz konieczność przejścia pewnej odległości do autobusu czy hotelu. Nie ma nic gorszego niż ciężka waliza, którą trzeba wlec na dłuższym odcinku do bagażnika. To potrafi popsuć nawet najbardziej obiecującą wycieczkę.

Duża walizka na wypad w góry

Weekendowy wypad? Jeśli zabierasz cięższe obuwie górskie, ciepłe ubranie i więcej akcesoriów przydatnych zimową porą, najlepszym wyborem będzie sztywna walizka, do której zmieszczą się te wszystkie ubrania i akcesoria.

Walizka maxi — najlepsza w swojej kategorii, teraz w świetnej cenie

Przede wszystkim, jeśli nie wieziesz walizki w czystym bagażniku własnego samochodu, tylko wybierasz się gdzieś busem, autobusem, samolotem czy pociągiem – będzie się ona brudzić w bagażniku – wybierz więc materiałowy odpowiednik, który często można wyprać, uprzednio zdejmując ze stelaża. Taka walizka jest też najlżejsza. Do wagi każdej walizki należy dodać wagę całego bagażu – tu zdecydowanie wygrywają walizy na kółkach, które pozwalają sprawniej przeciągnąć bagaż, ale muszą być trwałe. Plastikowe kółka w wielkich walizkach są zdecydowanie złym wyborem – łatwo łamią się i odpadają.

Na pewno wszyscy znają ortalionowe, sportowe torby i walizki z logo i napisami, które latami służyły jako bagaż podróżny. W czasach, kiedy walizki często były ciężkie, masywne i nieporęczne, a o kółkach można było pomarzyć, takie torby były jedynym rozwiązaniem. Trzeba mamy szeroki wybór niedrogich walizek na kółkach.

Walizka idealna, która nie zgubi się wśród innych

Spodobał nam się też różowy model wielkiej walizy w kolorze różowym, wprost idealnej do szybkiego odnalezienia wśród innych bagaży na lotnisku czy w dużym bagażniku autobusu. Nie jest to zwykła czarna walizka, która utonie wśród dziesiątek podobnych. Tę odnajdziesz od razu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także