ModaNic tak nie podkreśla figury. Czas na ołówkowe spódnice

Nic tak nie podkreśla figury. Czas na ołówkowe spódnice

Ołówkowa spódnica to klasyk i jeden z podstawowych fasonów damskiej odzieży. Spośród wszystkich typów spódnic – ten jest najbardziej kobiecy i przykuwa uwagę, choć dłuższy od znanej mini. Słynie z dopasowania do sylwetki i zawsze dobrze komponuje się z klasycznymi szpilkami i koszulową bluzką. Do biura – spódnica idealna.

Nic tak nie podkreśla figury. Czas na ołówkowe spódnice
Źródło zdjęć: © iStock.com

05.09.2019 | aktual.: 05.09.2019 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ołówkowa spódnica zawsze modna

Wiele kobiet obawia się podkreślenia niedoskonałości sylwetki w ołówkowej spódnicy. Częściowo słusznie, bo za ciasna spódnica ołówkowa marszczy się i niebezpiecznie napina na szwach – to nie daje estetycznego efektu. Jednak w dobrym rozmiarze ładna spódnica ołówkowa skutecznie podkreśli sylwetkę. Warto mieć w szafie klasyczną, czarną spódnicę ołówkową oraz kolorowy model - np. w jednej z modnych, jesiennych barw. W ostatnich tygodniach pojawiło się sporo spódnic z ekoskóry. W fasonie ołówkowym prezentują się bardzo efektownie.

Jak dobieramy ołówkową spódnicę?

Istotna jest długość, to, jak wysoki nasza spódnica ma stan oraz kształt. Im wyższy stan, tym lepiej, bo nogi wydadzą się dłuższe. Warto wiedzieć, że spódnica o średnio wysokim stanie zakłóci proporcje sylwetki i nieestetycznie "odetnie" biodra, eksponując boczki.

Dobrze skrojona spódnica delikatnie (podkreślamy – delikatnie) maskuje dodatkowe centymetry w obrębie bioder i brzucha. Każda kobieta ma też nieco inny kształt bioder. Nie każdy zwraca na to uwagę, ale jeśli twoja sylwetka ma kształt wydatnej amfory, to warto dobrać spódnicę bardziej zwężaną ku dołowi. Kobiety o węższych biodrach wybiorą natomiast modele raczej proste. Ta spódnica powinna być dopasowana do sylwetki, ale nie mylmy dopasowania z ubraniami zanadto obcisłymi. Strój nie powinien krępować ruchów czy utrudniać siadania. Jeśli dokucza nam taki dyskomfort — możemy postawić na bardzo modne w najbliższych miesiącach modele z elastycznej dzianiny.

Jaka długość ołówkowej spódnicy?

Proponujemy długość spódnicy do połowy kolana, tuż nad kolano lub tuż za kolano. Największym błędem przy doborze ołówkowej spódnicy jest wybór długości, która kończy się w najszerszym miejscu łydek – taki fason pasuje tylko do szczupłych nóg, a te o pełniejszych kształtach poszerza i wizualnie skraca. Idealnie zaś jest wtedy, kiedy spódnica podkreśla krągłość bioder i smukłość dolnej części nóg.

Spódnica ołówkowa na jesień

Jako jesienny zestaw ze spódnicą ołówkową polecamy swobodny styl oversize, czyli dobranie do niej swetra o luźnym kroju bądź efektownej bluzki z falbanami. Dopasowany krój dolnej części ubrania pozwala nam zaszaleć z luźnymi fasonami, których czasami unikamy w obawie przed przytłoczeniem całości stylizacji. Skromny wygląd "biurowego" fasonu spódnicy ołówkowej daje wiele możliwości, bo ołówkowa spódnica neutralnie wkomponuje się w różne warianty stylizacji eleganckich zestawów do pracy, na zakupy i popołudniowe wyjście na kawę z przyjaciółką.

Z kolei klasyczna bluzka i prosta spódnica, czyli zestaw w minimalistycznym, neutralnym stylu, to dobre tło dla efektownych dodatków lub niebanalnego okrycia wierzchniego. Przykładem może być oryginalny kardigan lub skórzana kurtka z nitami i suwakami. Jeśli ze stylizacji ze spódnicą ołówkową zieje nudą — dobierz nieco srebrnej lub złotej biżuterii, a skutecznie ożywisz całość. Doskonale prezentuje się z tym fasonem dopasowany półgolf lub bluzka typu "body", gdzie w miejscu talii spinamy pasek z efektowną klamrą – mało co tak dobrze podkreśla kobiecą talię.

Komentarze (7)