Trwa ładowanie...

Nie będzie zbierał "kopert". Znany ksiądz ogłosił to publicznie

Ks. Daniel Wachowiak z parafii św. Brata Alberta kilka lat temu zrezygnował ze zbierania tzw. kopert podczas wizyty duszpasterskiej. Podobnie będzie również w tym roku. "Kolęda nie powinna kojarzyć się z »chodzeniem po pieniądze«" - napisał na serwisie X.

Ks. Daniel Wachowiak ujawnił, że nie będzie zbierał ofiar podczas kolędyKs. Daniel Wachowiak ujawnił, że nie będzie zbierał ofiar podczas kolędyŹródło: YouTube, fot: ks. Daniel Wachowiak
d4hani1
d4hani1

Ks. Daniel Wachowiak w marcu został proboszczem parafii św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach. Duchowny aktywnie prowadzi swój profil w mediach społecznościowych. W serwisie X (dawny Twitter) poruszył temat wizyty duszpasterskiej i składanych przez parafian ofiar.

Ksiądz zrezygnował z "koperty". Wyjaśnił dlaczego

Ks. Wachowiak oznajmił, że nie zamierza zbierać tzw. kopert podczas kolędy. "Dziś opublikowałem harmonogram tzw. kolędy, czyli plan spotkań z Wami w Waszych domach. W czasie wizyty nie będę brał żadnych ofiar. Jeśli macie takie pragnienie, ofiarę można złożyć w czasie Mszy w dniu kolędy, w niedzielę lub innym sposobem" - napisał w sieci.

W kolejnym wpisie duchowny wyjaśnił, że nie przyjmuje ofiar podczas kolędy już od kilku lat. "Można je składać na Mszy. Tak będzie i tym razem. Kolęda nie powinna kojarzyć się z »chodzeniem po pieniądze«. Oczywiście, wierzący utrzymują Kościół ze swoich funduszy. Dla nich V przykazanie kościelne nie jest czymś niezwykłym" - napisał proboszcz parafii św. Brata Alberta w Koziegłowach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego

Wyjaśnił też, że "regularnie przekazuję parafianom stan finansowy parafii". "Parafianie też ‘swoje widzą’, ale i dowiadują się ode mnie, ile pieniędzy oddajemy Kurii, jak radzimy sobie z opłatami dot. rachunków, remontów, inwestycji i nieszczęsnych długów" - podkreślił.

Wizyta duszpasterska - oto co musisz wiedzieć

Wizyta duszpasterska odbywa się najczęściej w okolicach grudnia i stycznia. Konkretne daty zależą od danej parafii - podawane są zazwyczaj podczas ogłoszeń duszpasterskich oraz na stronach internetowych parafii.

d4hani1

Podczas kolędy księża odwiedzają parafian w ich mieszkaniach, żeby porozmawiać, wspólnie się pomodlić i poświęcić dom. Najczęściej przekazywana jest wtedy finansowa ofiara na lokalny kościół.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hani1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hani1