Trwa ładowanie...

Nie mam czasu! 5 wynalazków dla zabieganych

Czas to pieniądz, jak mawia stare porzekadło. W odróżnieniu od środków na koncie, czasu nie da się niestety pomnożyć, dlatego często zdarza się, że w ciągłym biegu zapominamy o prostych domowych sprawach. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia.
Share
Nie mam czasu! 5 wynalazków dla zabieganych
Źródło: Fotolia, Fot: Voyagerix
d136umd

Od stuleci ścigamy się z czasem – robimy więcej, szybciej i sprawniej. Budujemy domy, zakładamy rodziny, pniemy się po szczeblach kariery. Co z tego jednak, skoro nie ma kto wyciągnąć prania z pralki, wyprasować ubrania czy zrobić obiadu? Bywają takie dni, że nie pamiętamy nawet o tym, jak się nazywamy, a co dopiero o prostych czynnościach domowych.
Na szczęście potrzeba, ta odwieczna matka wynalazków, zawsze w porę odnajdzie rozwiązanie naszych problemów. Oto 5 rzeczy, które sprawią, że czasochłonne zajęcia staną się krótką formalnością.

1. Key finder

Ile razy zdarzało nam się wpaść do domu, rzucić gdzieś bezmyślnie klucze, a potem ich szukać? Key finder w formie breloka jest świetnym wynalazkiem dla takich właśnie zapominalskich. Jego pierwsze modele reagowały na sygnały dźwiękowe. Na przykład gwizd właściciela powodował, że brelok wydawał charakterystyczny dźwięk, ułatwiając lokalizację zguby.
Obecnie technologia poszła jeszcze dalej. Brelok można połączyć za pomocą aplikacji z telefonem komórkowym. Umożliwia ona odnalezienie zagubionych kluczy nawet w innym mieście.

2. Suszarka

Nie lubisz tracić czasu na suszenie ubrań? Trudno się dziwić, przecież to może trwać w nieskończoność! Wszystko mokre, na zewnątrz pada, a koszula i marynarka są potrzebne na dzisiaj… a w zasadzie na wczoraj. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla zabieganych będzie suszarka bębnowa.
Skróci ona czas suszenia ubrań do zaledwie kilku chwil oraz doda ubraniom czy ręcznikom miękkości. Ponadto, suszarka pomoże nam zadbać o ubrania, nawet te bardzo delikatne. Oferuje programy dostosowane do typu tkanin np. wełna, jedwab, w których są sprecyzowane ustawienia dotyczące temperatury i obrotów. Takie technologie znajdziemy m.in. w modelach suszarek Electrolux z linii PerfectCare.

3. Dozownik do podlewania kwiatów

Często nie ma nas w domu, a nie wyobrażamy sobie wnętrz bez pachnącej zieleni? Odpowiednie dystrybutory wody rozwiążą ten problem. Podłączone niewielkim wężykiem do źródła wody, będą aplikować ją kwiatom pod naszą nieobecność.
Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że woda w zbiorniku kiedyś się skończy! Niemniej warto mieć taki dozownik pod ręką na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy nagły wyjazd w delegację wyrwie nas z domu na kilka dni.

4. Zmywarka z programowaniem czasu włączenia

Stos naczyń w twoim zlewie zaczyna przypominać piramidę Cheopsa, ale nie masz czasu ich pozmywać? To duży problem, zwłaszcza że może narastać z każdym dniem. Zamiast więc czekać, aż w kuchni narodzi się nowa kultura bakterii, lepiej zainwestować w dobrą zmywarkę do naczyń.
Dzisiejsze zmywarki dysponują całą gamą ciekawych opcji, które ułatwią nam życie. Możemy na przykład ustawić godzinę zmywania, tak by naczynia były już suche, kiedy je wyciągniemy. Co więcej opcja szybkiego zmywania oznacza, że nie będziemy musieli czekać na koniec zmywania w nieskończoność. W końcu zegar już wskazuje, że pora wychodzić!

5. Inteligentny ekspres do kawy

Właśnie już mamy wyjść z domu, ale bez kawy, to jak opuszczenie promu kosmicznego bez skafandra. Tylko, że znowu zapomnieliśmy wstawić wodę i teraz wypicie kawy grozi poparzeniem ust. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez tego napoju, stworzono inteligentny ekspres do kawy.
Możemy taki ekspres zaprogramować na dowolną godzinę, a także sterować jego opcjami za pomocą naszego smartfona. Wyobraź sobie, że zaraz po tym, jak zadzwoni budzik, poczujesz aromat pysznej kawy. Wstawanie codziennie rano stanie się trochę mniejszym wyzwaniem, prawda?

Materiał stworzony przy współpracy z Electrolux

d136umd

Podziel się opinią

Share
d136umd
d136umd