ZUS podliczył Łągwę z Ich Troje. Tyle ma dostać emerytury

ZUS podliczył Łągwę z Ich Troje. Tyle ma dostać emerytury

Jacek Łągwa mówi o swojej emeryturze
Jacek Łągwa mówi o swojej emeryturze
Źródło zdjęć: © AKPA
10.04.2024 11:16, aktualizacja: 10.04.2024 11:35

Jacek Łągwa należy do zespołu Ich Troje od początku jego istnienia. Muzyk niedawno przyznał, że nie oczekuje wysokiej emerytury, choć składki opłaca od ponad 30 lat. Ile dokładnie będzie wynosić świadczenie Łągwy?

Emerytury gwiazd są tematem, który wzbudza niemałe emocje. Wiele znanych osób w show-biznesie narzeka, że wysokość przysługującego im świadczenia jest wyjątkowo niska. Jacek Łągwa, członek zespołu Ich Troje o emeryturze pomyślał zawczasu. Jednak mimo że opłaca składki już przez długi czas, wysokość emerytury muzyka może zaskoczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"W naszej branży artystycznej faktycznie jest z emeryturami słabo"

Artyści, ze względu na wykonywany zawód i specyfikę formy zatrudnienia, nie będą mieć zbyt wysokich emerytur. Chyba że samodzielnie odkładają pieniądze lub na własną prośbę podwyższą sobie wysokość składek.

- Opłacałem sobie składki przez lata, ale w naszej branży artystycznej faktycznie jest z emeryturami słabo, bo większość z nas pracuje albo na umowę o dzieło, co nic nie daje, albo prowadzi działalności gospodarcze, gdzie płaci się najniższe składki. Oczywiście istnieje możliwość, by płacić wysokie składki, ale przyznam, że jeszcze nie spotkałem człowieka, który sam z siebie podwyższałby sobie podatki i ZUS - wyjawił Jacek Łągwa w rozmowie z "Faktem".
"Ich Troje"
"Ich Troje"© AKPA | AKPA

Zdradził, ile wyniesie jego emerytura. "Nie oczekuję kokosów"

Przypomnijmy, że muzyk współtworzy zespół Ich Troje od 1995 roku. Artysta składki opłaca jednak dłużej, ponieważ profesjonalną karierę zaczął już w latach 80. Wcześniej, jako dziecko, występował w teatrach, a także użyczał swego głosu w dubbingach.

- Ja opłacam składki od końca lat 80. Gdy upadła komuna i przepisy dotyczące przedsiębiorców były szalone, niestabilne i zmieniały się co chwila, ZUS zrobił promocję, że można opłacić składki 10 lat wstecz. To było jakieś 10 proc. prawdziwej wartości składek. Skorzystałem z tego, podpisałem z nimi umowę, dzięki temu wysługę lat mam od 1989 r. - tłumaczył "Faktowi".

Jak podliczył, jego emerytura będzie wynosić ok. 3 tys. zł. - Nie oczekuję kokosów - dodał.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta