Nie rezerwuj pokoju w hotelu na tym piętrze. Agentka FBI stanowczo odradza

Nie rezerwuj pokoju w hotelu na tym piętrze. Agentka FBI stanowczo odradza

Była agentka CIA i FBI daje wskazówki na temat bezpieczeństwa na urlopie
Była agentka CIA i FBI daje wskazówki na temat bezpieczeństwa na urlopie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram.com | theunexpectedspy
14.09.2023 10:17

Była agentka FBI przypomina, że w trakcie wakacji nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Kobieta zdradziła triki, które przydają się podczas urlopu i sprawdzą się w przypadku ewentualnych zagrożeń.

Była agentka CIA i FBI, Tracy Walder, podzieliła się wskazówkami, które warto wdrażać w życie podczas podróży. 44-latka zaznaczyła, że te porady zapewniają spokojny pobyt w hotelach oraz prywatnych apartamentach. Kobieta z uwagi zawodu nauczyła się środków ostrożności, które są przydatne podczas wyjazdów.

Tracy Walder obecnie wykłada prawo karne na uniwersytecie w Dallas. Prowadzi też profile w mediach społecznościowych, na których dzieli się przydatnymi wskazówkami. Na jednym z filmików wskazała kilka trików, które zapewnią bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bezpieczeństwo w trakcie podróży 

Zanim jeszcze przekroczy granicę obcego państwa, Tracy robi dokładne rozeznanie okolicy, w której znajduje się jej apartament. Sprawdza, czy jest to bezpieczna dzielnica, a także konfiguruje aplikację, która w sytuacji awaryjnej powiadamia kontakty o jej lokalizacji.

W trakcie pobytu w hotelach 44-latka wynajmuje pokoje, które zlokalizowane są między trzecim a szóstym piętrem. Są na tyle nisko, że w razie niebezpieczeństwa szybko można wydostać się z budynku, i na tyle wysoko, że nie pojawią się tam potencjalni złodzieje. Zazwyczaj kradzieże w hotelach zdarzają się na najniższych piętrach, ponieważ są one bardziej dostępne.

Niezależnie od poziomu, na którym znajduje się wynajmowany pokój, Tracy zawsze rygluje drzwi. Używając blokera, 44-latka ma pewność, że w trakcie jej pobytu w danym apartamencie, nikt nie wejdzie do mieszkania. Będąc w pokoju zawsze zamykaj drzwi od środka.

Wynajmuj pokoje hotelowe zamiast apartamentów

Tracy uprzedza też przed przesadnym zaufaniem do prywatnych gospodarzy.

"Nigdy nie wiadomo, kto pisze recenzję na stronach z rezerwacjami" - zaznaczyła w jednym z filmów.

Jeśli jednak decydujesz się na wynajem całego mieszkania lub pokoju u prywatnego gospodarza, sprawdź, czy nigdzie nie ma ukrytych kamer. Warto upewnić się, że nikt nas nie obserwuje, kiedy jesteśmy sami w apartamencie. 

Niezawodny trik ze szklanką

Wynajmując mieszkanie czy pokój, warto pamiętać o triku ze szklanką na klamce. W ten sposób jeśli nieproszony gość wejdzie do twojego apartamentu, usłyszysz trzask rozbitego szkła. To może wystraszyć złodzieja, a ty zdążysz się obudzić i zawiadomić służby.

Tracy przypomniała o jeszcze jednej ważnej rzeczy, jaką są AirTag’i. Przed wylotem warto włożyć lokalizator do walizki, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć bagaż w razie jego zaginięcia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także