Trwa ładowanie...
ycipk-41njbr

Nogi gładkie jak nigdy – depilatory dla każdej kobiety

Jeśli nie chcemy ciągle golić nóg maszynką, a na wizytę u kosmetyczki nie mamy czasu, możemy kupić depilator. Poniżej prezentujemy kilka różnych urządzeń, które poradzą sobie zarówno z gęstymi, jak i z rzadkimi włoskami, także w delikatnych miejscach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilacja pozwala pozbyć się włosków na długo
Depilacja pozwala pozbyć się włosków na długo (Fotolia, Fot: milanmarkovic78)
ycipk-41njbr

Rodzaje depilatorów

Kiedy wybieramy depilator, najpierw zwróćmy uwagę na głowice, które zawierają dyski albo pęsety. Modele z dyskami potrafią zebrać więcej włosków naraz, dlatego depilują szybciej i skuteczniej. Modele z pęsetami również mogą być dokładne i skuteczne, ale to zależy od liczby pęset (im jest ona większa, tym urządzenie depiluje lepiej). Z bardzo gęstymi włoskami poradzą sobie depilatory z ok. 40 pęsetami. Do drobnych i szeroko rozmieszczonych włosków można używać depilatora ze znacznie mniejszą liczbą pęset (od 18).

Depilatory możemy podzielić również na te, które mogą być używane jedynie na sucho oraz na te, które działają i na sucho, i na mokro. Warto szukać wśród tych drugich, ponieważ depilacja z użyciem wody bywa mniej bolesna, a samo urządzenie z wodoodporną obudową łatwiej utrzymać w czystości.

ycipk-41njbr

Ważny jest również rodzaj zasilania. W tym przypadku depilatory możemy podzielić na egzemplarze zasilane bezpośrednio z sieci, zasilane za pomocą akumulatora oraz zasilane i za pomocą sieci, i za pomocą akumulatora. Wybór odpowiedniego modelu zależy od tego, gdzie będziemy najczęściej z niego korzystać. Jeśli zamierzamy depilować się jedynie w domu, wybierzmy model zasilany z sieci elektrycznej. W podróży sprawdzi się model zasilany baterią lub model zasilany baterią i bezpośrednio z sieci.

depilator flickr.com
Podziel się
ycipk-41njbr

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze depilatora warto również przyjrzeć się stopniom regulacji prędkości. Im jest ona wyższa, tym depilacja jest dokładniejsza, ale też bardziej bolesna. Wolniejsze obroty polecane są wszędzie tam, gdzie skóra jest delikatna i skłonna do podrażnień.

Liczą się również różnego rodzaju nasadki i końcówki. W ofercie możemy znaleźć zestawy z nasadką chłodzącą, golącą, peelingującą czy rolkami masującymi. Ich wybór zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-41njbr

ycipk-41njbr
ycipk-41njbr