UrodaNowe fluidy długotrwale matujące dla cery z niedoskonałościami

Nowe fluidy długotrwale matujące dla cery z niedoskonałościami

Nowe fluidy długotrwale matujące dla cery z niedoskonałościami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.03.2012 14:42, aktual.: 13.03.2012 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naturalnie wyglądająca, matowa cera o pięknym odcieniu to marzenie wielu kobiet. Niestety, niedoskonałości, nadmierne błyszczenie skóry i nierówny koloryt cery są problemami, które dotykają ponad 30 proc. młodych Polek, nie tylko wpływając na ich wygląd, ale i odbierając im pewność siebie.

Naturalnie wyglądająca, matowa cera o pięknym odcieniu to marzenie wielu kobiet. Niestety, niedoskonałości, nadmierne błyszczenie skóry i nierówny koloryt cery są problemami, które dotykają ponad 30 proc. młodych Polek, nie tylko wpływając na ich wygląd, ale i odbierając im pewność siebie. Rozwiązaniem może być podkład, którego głównym zadaniem, oprócz wydobycia naturalnego piękna skóry, jest długotrwałe matowienie i ukrycie niedoskonałości...

Nowa linia fluidów UNDER TWENTY Effect Perfect Cover pomaga uzyskać naturalny, matowy wygląd cery, ograniczając błyszczenie i skutecznie kryjąc niedoskonałości. Dzięki świeżemu, grejpfrutowemu zapachowi i praktycznemu opakowaniu z pompką, stosowanie nowych fluidów UNDER TWENTY jest przyjemne i wygodne.

Jak skutecznie pewność siebie potrafią odebrać problemy z trądzikiem, wie przynajmniej co trzecia nastolatka w Polsce. Niedoskonałości, błyszczenie skóry czy też jej nadmierne przesuszenie powodują często duży dyskomfort i brak akceptacji swojego wyglądu. „Przyczyn powstawania trądziku jest wiele. Składają się na nie m.in. nasilony łojotok oraz nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, które powoduje ich zatkanie, przez co wydzielanie sebum z gruczołów łojowych jest utrudnione i powoduje powstanie zaskórników.

Ponadto, w przypadku trądziku nasila się rozwój bakterii beztlenowych i może dojść do rozwoju stanu zapalnego i do przekształcenia zaskórników w grudki zapalne”- wyjaśnia ekspert naukowy UNDER TWENTY, Justyna Szpanka. Jednak równie istotnym dla młodych kobiet problemem jest nadmierne błyszczenie skóry. „W okresie dojrzewania znacząco wzrasta ilość wydzielanego sebum ze względu na wyższy poziom hormonów męskich, naturalnie obecnych zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Efekt ten utrzymuje się do momentu stabilizacji hormonalnej, która w dzisiejszych czasach niestety nie następuje zbyt szybko” – dodaje Justyna Szpanka.

Walkę z niedoskonałościami skóry warto zacząć od systematycznej, codziennej pielęgnacji kosmetykami przeznaczonymi dla młodej cery. Niezmiernie istotne jest dokładne oczyszczanie skóry, które pomoże nie tylko usunąć zanieczyszczenia i nadmiar sebum, ale również chronić naturalny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Należy również unikać przesuszania skóry pielęgnując ją kremami, które regulują natłuszczenie oraz matują skórę dzięki składnikom absorbującym nadmiar wydzielanego sebum.

Uzupełnieniem pielęgnacji jest odpowiedni makijaż, który pomoże nie tylko ukryć niedoskonałości, ale również zachować naturalny, matowy wygląd skóry, ograniczając jej błyszczenie. Nauka makijażu to jednak sztuka, której opanowanie często zajmuje całe lata. Wiele młodych dziewczyn, rozpoczynając przygodę z kosmetykami kolorowymi, sięga do kosmetyczek swoich mam, wybierając ciężkie, mocno kryjące podkłady ze składnikami przeciwzmarszczkowymi.

Dobierają również niewłaściwy (często zbyt ciemny odcień) i nakładają grubą warstwę podkładu wierząc, że w ten sposób skutecznie przykryją niedoskonałości. W efekcie skóra wygląda na „przeładowaną” kosmetykami, a twarz zamienia się w maskę. Jaki więc powinien być makijaż młodej dziewczyny, aby wyglądać świeżo i naturalnie każdego dnia? Naturalny makijaż dla skóry z niedoskonałościami…

Makijaż, w którym młode dziewczyny wyglądają dobrze, to tak zwany „Make-up no Make-up” - subtelny i delikatny, szczególnie, kiedy chodzą w nim do szkoły. Cera nastolatek różni się od cery kobiet dojrzałych, dlatego też wymaga dostosowanej do swoich potrzeb pielęgnacji, także w zakresie kosmetyków kolorowych. Młode dziewczyny nie powinny więc podkradać kosmetyków mamy, tylko posiadać swoje, odpowiadające na potrzeby ich skóry.

Jednym z najważniejszych kosmetyków kolorowych – szczególnie, jeśli zależy nam na ukryciu niedoskonałości – jest podkład. Powinien przede wszystkim długotrwale kryć i matowić cerę, przeciwdziałając jej błyszczeniu. Nie bez znaczenia dla młodych dziewczyn jest orzeźwiający zapach i opakowanie – najlepiej w postaci airless, czyli z pompką. Oczywiście równie istotny jest właściwy dobór odcienia fluidu, który powinien podkreślać naturalny koloryt cery, a nie nadawać mu całkiem nowy…

UNDER TWENTY, ekspert w pielęgnacji młodej cery, rozszerza ofertę fluidów antybakteryjnych o nową linię UNDER TWENTY ANTI! ACNE Effect Perfect Cover. Linia ta powstała z myślą o potrzebach młodej cery ze skłonnością do występowania niedoskonałości. Aksamitna formuła matująca o świeżym, grejpfrutowym zapachu, opracowana została we współpracy z dermatologami i kosmetologami, dzięki czemu nowe fluidy:

- pomagają naturalnie ukryć niedoskonałości, bez efektu maski,
- długotrwale matują, pomagając zachować świeży wygląd,
- wygładzają skórę, wyrównując jej koloryt.
Wygodne opakowanie z pompką (airless) pomaga zapewnić bezpieczeństwo i higienę stosowania oraz przedłużyć trwałość kosmetyku. Fluidy dostępne są w trzech odcieniach: sandy matt (110), natural matt (120) i beige matt (130). Poj. 30ml, Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN
Skuteczność nowych fluidów UNDER TWENTY potwierdzona została w badaniach przeprowadzonych wśród probantek w wieku 13 – 24 lata, w teście aplikacyjnym pod kontrolą dermatologów. Badania wykazały, że fluidy trwale kryją i maskują niedoskonałości skóry oraz długotrwale matują, co potwierdziło 82% młodych kobiet, które wzięły udział w badaniu. Ponadto, uczestniczki badania zadeklarowały takie cechy fluidów, jak wyrównanie kolorytu skóry, zdrowy wygląd cery (100% badanych) oraz naturalny wygląd makijażu, bez „efektu maski” (95% badanych). Wszystkim uczestniczkom bardzo podobał się oryginalny świeży zapach podkładów.

Do dobrze wybranego podkładu wystarczy już tylko delikatny błyszczyk do ust, jasne, pastelowe cenie i odrobina tuszu do rzęs, aby spełnić marzenia nastolatek o makijażu.

Czy wiesz, że…?
- co 3 dziewczyna w wieku 13-19 lat ma problemy z niedoskonałościami cery (skłonność do trądziku),
- 79% kobiet w wieku 13-19 lat stosuje fluidy , co druga z nich stosuje je codziennie,
- 50% wszystkich kobiet, które skarżą się na błyszczenie skóry, to kobiety poniżej 24. roku życia.
Źródło: TNS Pentor, 06.2011, badanie Polka i kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także