Nowoczesne kanapy do salonu - galeria

Nowoczesne kanapy do salonu - galeria

Nowoczesne kanapy do salonu - galeria
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
25.10.2018 13:23

Stylistyka wnętrz zależy od kolorów i wybranych przez gospodarzy mebli. Nowoczesny salon wymagać będzie zatem nowoczesnej kanapy. Aktualnie panuje umiar, geometryczne formy, ale niekiedy też niestandardowe rozwiązania. Spośród kolorów można wybierać zarówno beże i szarości, jak i mocne, zdecydowane barwy.

Nowoczesna kanapa w mocnym kolorze

Tak jak już zostało wspomniane, styl współczesny lubi przełamanie kolorów czemu posłużyć może nowoczesna kanapa w zdecydowanym kolorze. We wnętrzu zdominowanym przez biały kolor odskocznią może być kanapa czerwona.

Obraz
© flickr.com | Plage Vinilos y Adhesivos

W salonie zachowanym w stonowanych kolorach, na przykład szarości czy beżach elementem, który złamie nudę, będzie kanapa w barwie fuksji lub butelkowej zieleni. Ciepłe pomieszczenia, pełne miękkich tkanin z kolei zrównoważy surowa w swojej formie skórzana kanapa do salonu w zimnym kolorze – czarnym, ciemnozielonym albo ciemnobrązowym.

Nowoczesna kanapa do salonu i dodatki

Jeśli sama kanapa do salonu jako najmocniejszy element aranżacji nie przypadnie domownikom do gustu, to można postawić na dodatki. Należą do nich między innymi poduszki. Nierzadko zdarza się, że zestaw dołączony jest od razu do kanapy. Jeśli jednak tak nie jest lub poduszki nie są szczególnie estetyczne, warto postawić na własny gust. Co ciekawe, w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się poduszki do kanapy w salonie, które współgrają z wystrojem wnętrza lub wręcz przeciwnie – zupełnie z nim kontrastują.

Udekorowaniem nowoczesnej kanapy w salonie może być też ciepły pled przerzucony przez oparcie albo podłokietnik. I tu pojawia się dodatkowy plus – podczas wieczornego oglądania telewizji kocyk otuli nawet największego zmarzlucha.

Obraz
© Shutterstock.com

Finezyjne nowoczesne kanapy do salonu

Prostota to drugie imię nowoczesnego stylu aranżacji pomieszczeń. Jednak wiele kanap, które znaleźć można w sklepach meblarskich, ma bardzo finezyjne formy. Nie chodzi tu o tak zaawansowaną strojność, jaką reprezentował styl rokoko, ale o lekkie urozmaicenie prostych form.

Obraz
© Materiały prasowe
Obraz
© Pixabay.com | Pexels

Nowoczesne kanapy do salonu mogą być zatem zagięte, ale zagięciu temu towarzyszy płynność, dzięki czemu mebel wygląda niepowtarzalnie. Poza tym łączone mogą być różne funkcje tradycyjnych mebli, a przykładem jest kanapa przypominająca szezlong czy narożnik z jednym skrzydłem bez oparcia. Dzięki temu kanapy są bardziej funkcjonalne, a przy tym ciekawsze wizualnie.

Nowoczesne kanapy do salonu – magia wzorów

W stylu nowoczesnym ważne są nie tylko kolory, proste kształty i wyraziste krawędzie, ale niekiedy również wzory. Choć najczęściej znaleźć można jednolite nowoczesne kanapy do salonu, to zdarzają się i takie, które posiadają geometryczne wzory. Może to być wzór stylizowany na przykład na patchwork. Bardzo stylowe są także kanapy w pasy, które idealnie wpasowują się w stonowane wnętrza, nadając im niepowtarzalnego charakteru.

Obraz
© Pixabay.com | DarthZuzanka