ycipk-1esus3
Ludzie

Nowy Targ. Studenci oskarżeni o profanację symboli religijnych

Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oburzyli nowotarskich radnych. Podczas pochodu juwenaliowego, który odbył się 17 maja, studentki i studenci przebrali się za zakonnice i kapłanów, czym mieli obrazić uczucia religijne katolików.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radni powiatu nowotarskiego są oburzeni zachowaniem studentów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Radni powiatu nowotarskiego są oburzeni zachowaniem studentów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. (Forum)
ycipk-1esus3

Radni z Nowego Targu oburzeni

17 maja w Nowym Targu odbył się coroczny pochód juwenaliowy. Z tej okazji studenci i studentki włożyli przebrania i wspólnie przemaszerowali ulicami miasta. Uwagę nowotarskich radnych przykuły stroje kilkorga studentów – studentek przebranych za zakonnice i studenta w stroju papieża. Wspólnie nieśli tekturowy krzyż.

Zdaniem Krzysztofa Kurańdy, jednego z lokalnych radnych, przywdzianie takich strojów jest niedopuszczalne i godzi w uczucia religijne katolików. Radny mówi o "profanacji" i zapewnia, że nie wyraża zgody na takie zachowanie. Nie rozumie, dlaczego nikt wcześniej nie podniósł tej kwestii i nie wyraził swojego sprzeciwu.

ycipk-1esus3

Głos w sprawie zabrał starosta nowotarski Krzysztof Faber. Jak donosi "Gazeta Krakowska", powiat nie będzie już współfinansował pochodu juwenaliowego, jeśli zostanie utrzymana dotychczasowa konwencja imprezy.

Zobacz także: #11pytań o dążenie do perfekcji za wszelką cenę

– Ja nie byłem na Juwenaliach, uważam jednak, że najwyraźniej zabrakło dobrego smaku wśród uczestników tego wydarzenia. Wzbudziło ono kontrowersje – mówił Faber w rozmowie z lokalnymi mediami.

ycipk-1esus3
Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oburzyli radnych Forum
Podziel się

Studentki PPWSZ wyraziły skruchę

Prorektor uczelni dr Teresa Mucha poinformowała, że studentki, które przebrały się za zakonnice, wyraziły skruchę i zapewniły, że nie chciały obrazić niczyich uczuć.

Sprawę skomentowali również przedstawiciele samorządu studenckiego. Zapewnili, że w przyszłych latach będą apelować do studentów i studentek, by rozważniej wybierali przebrania. Jednocześnie przyznali, że liczyli na rozwagę uczestników i uczestniczek pochodu i sami nie mieli wpływu na ich stroje.

ycipk-1esus3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1esus3

ycipk-1esus3
ycipk-1esus3