ycipk-np4t0p

Barbara Nowacka o "tęczowej mszy" podczas Parady Równości w Warszawie

Barbara Nowacka, liderka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, odniosła się do kontrowersyjnej "tęczowej mszy", która odbyła się podczas warszawskiej Parady Równości. Polityczka podkreśliła, że jest osobą świecką, jednak nie widzi nic złego w nabożeństwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka zabrała głos ws. mszy podczas Parady Równości w Warszawie
Barbara Nowacka zabrała głos ws. mszy podczas Parady Równości w Warszawie (Getty Images)
ycipk-np4t0p

Barbara Nowacka o Paradzie Równości 2019

Barbara Nowacka wystąpiła w programie publicystycznym "Graffiti" emitowanym na antenie Telewizji Polsat. Polityczka zabrała głos w sprawie sobotniej Parady Równości. Odniosła się do kontrowersyjnej "tęczowej mszy" odprawianej podczas parady przez Szymona Niemca, aktywistę LGBT i biskupa Ekumenicznego Kościoła Katolickiego.

– Nie wydaje mi się, żeby parada była z założenia anty, jest pro. Być może w wielotysięcznym tłumie znajdą się osoby, których postulaty uznane zostaną za antyklerykalne, ale nie o tym jest parada równości – mówiła Barbara Nowacka.

ycipk-np4t0p

Nowacka stwierdziła również, że choć jako osoba świecka nie widzi potrzeby organizowania przed paradą nabożeństwa, w samej mszy nie widzi nic niewłaściwego.

– Nie widzę niczego niewłaściwego, są inne religie – dodała polityczka.

Głos w sprawie mszy zabrali również inny politycy, w tym Patryk Jaki. Jego zdaniem odprawiona msza to "obrażanie ludzi wierzących w ramach promocji tolerancji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-np4t0p

Zobacz także: Projektantka: sieciówki mają świetne wzory, problemem są poliestry, z których szyją ubrania

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-np4t0p