Najczęstsza fantazja seksualna. Nie chodzi o trójkąt
Fantazjowanie jest jak najbardziej naturalną częścią życia seksualnego. O czym najczęściej fantazjują Polki i Polacy? Wszystko zostało opisane w Narodowym Raporcie o Seksualności 2024. Okazuje się, że trójkąt wcale nie znalazł się na pierwszym miejscu. Zatem, co najczęściej chodzi nam po głowach?
05.10.2024 | aktual.: 05.10.2024 16:12
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Fantazjowanie jest uciekaniem w świat wyobraźni i często dotyczy tematów seksualnych. Nasza podświadomość podpowiada nam, czego pragnęlibyśmy doświadczyć.
Fantazje a rzeczywistość
Jednak eksperci zaznaczają, żeby nie interpretować fantazji dosłownie i nie czuć przymusu ich realizowania. Bo coś, co dobrze wygląda w naszej głowie, z prawdziwym życiu może okazać się "niewypałem" (np. zaproszenie osoby trzeciej do łóżka może doprowadzić później do rozpadu związku, mimo iż obie strony zgodziły się na to doświadczenie).
- Nie do końca mamy wpływ na powstawanie fantazji w naszej głowie. Swój początek mają one w tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za myślenie abstrakcyjne. Fantazje seksualne często zawierają w sobie nasze potrzeby dotyczące zbliżeń, ale też elementy, których wcale nie chcemy i nie musimy realizować – wyjaśnia Maja Kamińska, seksuolożka, psycholożka, ekspertka EasyToys.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Fantazje seksualne Polek i Polaków
O czym najczęściej fantazjują Polacy? Z Narodowego Raportu o Seksualności 2024 dowiadujemy się, że najczęstszymi fantazjami są: seks na świeżym powietrzu (28 proc.), seks w trójkącie (24 proc.) oraz seks w miejscu publicznym (19 proc.).
Co więcej, 14 proc. respondentów fantazjuje o seksie analnym, 13 proc. o seksie z odgrywaniem ról, a 12 proc. o udziale w orgii. Jednak o fantazjach seksualnych nie zawsze chcemy mówić, szczególnie, gdy wiemy, że mogą one zranić uczucia partnera lub partnerki.
- Niektóre fantazje, w szczególności te, które mogą być trudne do zaakceptowania dla partnera (jak np. chęć uprawiania seksu z inną osobą) chcemy zostawić tylko dla siebie. Jak pokazują badania, 51 proc. respondentów sporadycznie rozmawia z partnerem nt. swoich fantazji seksualnych, a 23 proc. wcale – podkreśla Maja Kamińska.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.