Blisko ludziO tej nastolatce mówi cała Polska. Wszystko przez wystąpienie w Sejmie

O tej nastolatce mówi cała Polska. Wszystko przez wystąpienie w Sejmie

Magdalena Drozdek

08.06.2016 11:53, aktual.: 09.06.2016 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karolina Wójcicka podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wygłosiła bardzo emocjonalne przemówienie. Nastolatka ostro skrytykowała obecną władzę. Z jakim odbiorem spotkała się tuż po wystąpieniu, opowiedziała w "Dzień Dobry TVN". Czy myśli o karierze politycznej?

- Nie podoba mi się naginanie demokracji, wprowadzanie ogólnego chaosu, decydowanie za kobiety w kwestiach ich moralności czy podważanie opinii organów Unii Europejskiej, ale przede wszystkim, propagowanie postawy nacjonalistycznej – grzmiała kilka dni temu z sejmowej mównicy.

Wójcicka skończyła swoją wypowiedź mocnym akcentem: „Nie mam czerwonej kartki, ale mam konstytucję” i pokazała tom ustawy zasadniczej. Nagranie jej wypowiedzi szybko zrobiło furorę w internecie. Tylko na Youtubie obejrzało je ponad 300 tys. osób.

Karolina na co dzień uczy się w liceum w Kaliszu. Przyznaje, że dzień po obradach, nie poszła do szkoły, bo czuła się przytłoczona szumem w mediach wokół jej osoby. Wszyscy pytali, czy chce w przyszłości zostać politykiem. Trzeba przyznać, po takich wystąpieniu odnalazłaby się bez problemu. Licealistka ma jednak na siebie zupełnie inne plany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (610)
Zobacz także