FitnessOd niepłodności do spełnionego życia

Od niepłodności do spełnionego życia

Od niepłodności do spełnionego życia
Magdalena Kowalska-Kotwica

22.04.2017 10:03, aktual.: 24.04.2017 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doświadczenie niepłodności to najczęściej bardzo bolesny i trudny czas w życiu pary marzącej o rodzicielstwie. Niejednokrotnie wiąże się ono z przeżywaniem comiesięcznych rozczarowań, poczuciem bycia niezrozumianym, odrzuconym, "wybrakowanym", gorszym.

Organizatorzy konferencji "Od niepłodności do spełnionego życia" zapraszają kobiety i mężczyzn, pary doświadczające niepłodności oraz wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat trudności prokreacyjnych na inspirujące wykłady i spotkania z szanowanymi specjalistami w dziedzinie niepłodności oraz osobami, które przeszły już swoja drogę od niepłodności do spełnionego życia, a także na spotkania tematyczne i rozmowy w kuluarach przy kawie i herbacie oraz ciepłym posiłku.

- To jest cały czas temat tabu w naszym społeczeństwie. Mało się mówi o tym, jak czują się osoby doświadczające niepłodności. Chcemy to zmienić - mówi Justyna Kuczmierowska, prezes Fundacji Instytut Nadziei. Niepłodność wpływa na poczucie kobiecości i męskości, na życie intymne pary, na marzenia i plany, na poczucie spełnienia i radości. Przedłużające się starania o dziecko są dla małżonków czasem wielu niełatwych decyzji, poszukiwania przyczyn trudności, leczenia.

- Osoby doświadczające niepłodności, często są oceniane przez innych: jako karierowicze, czy wygodniccy. Dostają mało społecznego wsparcia - tłumaczy Kuczmierowska. - Konferencja ma pokazać, że ktoś myśli o tych osobach. Ale chcemy też podzielić się z uczestnikami konferencji najnowszą wiedzą z dzienny ginekologii, endokrynologii, andrologii, seksuologii, psychologii, dietetyki, jak również wiedzą dotyczącą tematu adopcji - bo osoby długo starające się o dziecko często czują potrzebę przyjrzenia się tej formie rodzicielstwa. Chodzi nam nie tylko o wsparcie społeczne i emocjonalne, ale też merytoryczne - dodaje.

By przejść drogę od niepłodności do spełnionego życia potrzebna jest fachowa pomoc zespołu specjalistów, rzetelna wiedza, dobre słowo i zrozumienie oraz mądre wspieranie nadziei na nowe życie. - Osoby zmagające się z problemem niepłodności często są zagubione, nie wiedzą, gdzie szukać porady. Chcemy pokazać, że to jest problem, który zawsze dotyczy pary i że to właśnie parę należy wspierać i obejmować rzetelną, kompleksową diagnozą i ewentualnym leczeniem - dodaje Justyna Kuczmierowska i zaprasza na konferencję.

"Od niepłodności do spełnionego życia"
13 maja 2017, wstęp wolny (po wcześniejszej rejestracji)

UKSW, Auditorium Maximum, ul.Wóycickiego 1/3, Warszawa

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)