UrodaOdchudzasz się, a nie chudniesz? Oto najpopularniejsze błędy osób na diecie

Odchudzasz się, a nie chudniesz? Oto najpopularniejsze błędy osób na diecie

10.09.2015 14:25, aktual.: 19.11.2015 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z naszej diety wyrzucamy makarony, pieczywo, ryż czy kasze. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie do działania wykorzystują glukozę.

Od miesięcy katujesz się drakońskimi dietami, wyciskasz siódme poty na siłowni, a efektów wciąż nie widać? Może popełniasz popularne błędy.

- Najczęstsze zasady, które stosujemy i które nie zawsze są rozsądne, to na przykład całkowita eliminacja węglowodanów i tłuszczy – mówi Alicja Kalińska, doradca żywieniowy.

Z naszej diety wyrzucamy wszystkie produkty, które pochodzą z ziarna, czyli np. makarony, pieczywo, ryż czy kasze. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie potrzebują glukozy. Tak samo ważne są tłuszcze, które są podstawą hormonów oraz budują komórki w naszym ciele.

Od czego zacząć odchudzanie? Najważniejsze jest jedzenie regularnych posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż pięć godzin, ponieważ nie obniżamy wtedy tempa pracy metabolizmu. Dzięki temu nie tylko łatwiej chudniemy, ale będziemy mieć też więcej energii.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także