Odpowiednia ochrona dla włosów przed prostowaniem i skręcaniem. Podpowiadamy, jak dobrać kosmetyki

Kobiety lubią eksperymentować z włosami tak, by podobać się sobie. Zmiana koloru to dopiero początek. Jeśli włosy są proste, zakręcasz je. Jeśli są kręcone, trzeba je wyprostować. Zbyt puszyste wymagają specjalnych kosmetyków, które zapobiegną puszeniu, te przyklapnięte trzeba podnieść za pomocą odpowiedniego lakieru. Wszystkie zabiegi, zwłaszcza te związane z użyciem dużych temperatur, takich jak lokówka i prostownica, mogą nieść za sobą fatalne w skutkach konsekwencje, jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz się zawczasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieumiejętne prostowanie nie wiąże się jedynie z przepaleniem kilku włosków.
Nieumiejętne prostowanie nie wiąże się jedynie z przepaleniem kilku włosków. (Shutterstock.com)
WP

Poniżej przedstawiam kilka sposobów na zabezpieczenie swoich włosów przed szkodliwym działaniem niektórych zabiegów. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz chronić swoje włosy.

Nieumiejętne prostowanie nie wiąże się jedynie z przepaleniem kilku włosków. Może sprawić, że fryzura straci naturalny blask i gładkość, co wiąże się z osłabieniem ich struktury i koniecznością stosowania dodatkowych odżywek regenerujących. Nawet dobrej jakości sprzęt nie uchroni cię przed niepożądanymi skutkami, jeśli nie zachowasz środków ostrożności. Przede wszystkim nie możesz zbyt mocno nagrzać prostownicy. Mniejsza temperatura wcale nie oznacza, że efekt będzie krótkotrwały. Nastawienie urządzenia na 200 stopni w zupełności wystarczy. Pamiętaj również, że nie można prostować mokrych włosów urządzeniem, które przeznaczone jest do włosów suchych. Po wysuszeniu i rozczesaniu włosów pogrupuj je tak, by upewnić się, że każde pasmo przejdzie przez prostownicę tylko raz.

WP

Kolejną, równie ważną zasadą jest używanie odpowiednich kosmetyków zabezpieczających włosy przed szkodliwym działaniem temperatury. Niezależnie od tego, czy prostujesz loki przy pomocy prostownicy, czy też zwykłej szczotki i suszarki do włosów, musisz zapewnić im ochronę przed gorącym powietrzem. Odpowiednie preparaty nie tylko stworzą powłokę ochronną na twoich włosach, ale również zapobiegną zbytniemu puszeniu. Włosy staną się bardziej sprężyste, elastyczne i o wiele łatwiejsze w modelowaniu.

WP

Lokówka ma wiele zalet. Użycie jej gwarantuje trwałość fryzury, a wymienne końcówki pozwalają uzyskać różne rodzaje i wielkość fal. W dodatku zabieg jest o wiele szybszy niż stosowanie wałków czy termoloków. Niestety, w parze z zaletami idą również wady – nadmierne i nieumiejętne użytkowanie osłabia kondycję włosa, który staje się mniej elastyczny. W dodatku, jeśli decydujesz się zakręcać włosy, musisz unikać tłustych i ciężkich masek oraz olejków, w innym wypadku efekt zastosowania lokówki nie będzie długotrwały. Jednym z częstszych błędów, które kobiety popełniają podczas zakręcania włosów, jest wybieranie zbyt grubych pasemek, w związku z czym kształt loków pozostawia wiele do życzenia.

Aby włosy zawsze wyglądały tak, jakbyś właśnie wyszła od fryzjera, musisz stosować odpowiednie szampony i odżywki. Niezbędny okaże się również balsam wzmacniający skręt loków. Na specjalne okazje i wyjścia powinnaś natomiast użyć lakieru, najlepiej takiego, który jest przeznaczony do włosów kręconych. Jeśli w ciągu dnia loki zaczną opadać, nawiń je na wałek i nieco podsusz, to powinno utrzymać je w odpowiednim kształcie.

WP

Wbrew obiegowej opinii używanie prostownicy i lokówki nie niszczy włosów – robi to nieodpowiednie korzystanie z urządzeń. Zastosowanie się do tych porad pozwoli ci cieszyć się nienaganną fryzurą przez długi czas.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP