Blisko ludziOlena Zełenska dziękuje rodaczkom. Ukrainki podejmują heroiczną walkę

Olena Zełenska dziękuje rodaczkom. Ukrainki podejmują heroiczną walkę

Olena Zełenska zwróciła się do swoich rodaczek
Olena Zełenska zwróciła się do swoich rodaczek
Źródło zdjęć: © EASTNEWS | GINTS IVUSKANS

02.03.2022 09:56, aktual.: 02.03.2022 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żona prezydenta Ukrainy zwróciła się do kobiet, aby podziękować im za ich zaangażowanie w walkę za ojczyznę. Olena Zełenska jest dumna z Ukrainek, które nie poddają się presji wroga i walczą z agresorem w każdy możliwy sposób.

Olena Zełenska po raz kolejny zabrała głos i zwróciła się do rodaczek i rodaków. Ostatni wpis na Instagramie pierwszej damy szczególnie mocno podkreślił rolę, jaką w obronie Ukrainy odgrywają kobiety. Na fotografiach załączonych we wpisie widzimy kolejne bohaterki, które za ojczyznę są gotowe oddać życie.

Olena Zełenska jest dumna z ukraińskich kobiet. Drzemie w nich niesamowita siła

Zełenska na samym początku zauważa, że statystyki jasno informują, że ukraińskich kobiet jest o dwa miliony więcej, niż mężczyzn. W obliczu rozpętanej przez Rosję wojny te dane nabierają zupełnie innego znaczenia. Część Ukrainek zostaje w kraju, gdzie panoszą się wojska wroga, aby walczyć o swoją niepodległość. Pierwsza dama Ukrainy podkreśla, że podziwia odwagę rodaczek i jest im niezmiernie wdzięczna, za podejmowanie każdego działania.

"Nasza obecna opozycja ma wyjątkowo kobiecą twarz (...). Podziwiam i kłaniam się wam, niesamowite rodaczki" - stwierdza Olena Zełenska.

Kobiety, które przebywają na Ukrainie, działają w wolontariacie, opiekując się dziećmi czy dostarczając żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Chwytają także za broń, aby wraz z mężami i braćmi odpierać ataki rosyjskich wojsk. Wreszcie, przebywając w schronach, rodzą dzieci lub pomagają odebrać poród w tak ekstremalnych warunkach.

"Przez dym po ostrzale widać już słońce"

Pierwszego marca we wschodnich państwach obchodzony jest pierwszy dzień wiosny. Do tego również nawiązała Zełenska w swoim wpisie.

"Dziś jest pierwszy dzień wiosny. Pamiętacie, jak wszyscy pozdrawialiśmy się wtedy, jeszcze przed wojną? A więc przez dym po ostrzale widać już słońce! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą" - zakończyła swoją wypowiedź żona prezydenta Ukrainy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także