Trwa ładowanie...
d2bi2xq

Olga Tokarczuk o strajku nauczycieli. Zwróciła uwagę na ich rolę

Olga Tokarczuk wspiera nauczycieli. W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk. Mimo apeli przedstawicieli rządu protestujący są nieugięci. Ich walkę o podwyżki poparły już Anja Rubik i Maja Ostaszewska. Dołączyła do nich pisarka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk zabrała głos ws. strajku nauczycieli
Olga Tokarczuk zabrała głos ws. strajku nauczycieli (ONS.pl)
d2bi2xq

Olga Tokarczuk o strajku. Wspiera nauczycieli

Olga Tokarczuk zabrała głos w sprawie trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Pisarka zwróciła uwagę, że w dużej mierze to nauczyciele są odpowiedzialni za to, jak będzie wyglądała przyszłość naszego kraju – w końcu to oni kształtują kolejne pokolenia.

Zobacz także: Monika Mrozowska o strajku nauczycieli. Musiała zabrać dzieci do pracy

d2bi2xq

– Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu – napisała Tokarczuk na Facebooku.

Zdaniem pisarki, jeśli nauczyciele nie będą więcej zarabiać, ich pasja do pracy może się wypalić. To z kolei może zaważyć na naszej przyszłości.

– Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach. Nauczyciele, trzymajcie się – dodała Tokarczuk.

d2bi2xq

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Obecnie ZNP i FZZ postulują 30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września br.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

d2bi2xq

Podziel się opinią

Share

d2bi2xq

d2bi2xq