ycipk-21gq9a

„Ona nie jest do mycia naczyń i do roboty”. Papież Franciszek o tym, jak ważne są kobiety

Aby zrozumieć kobietę, trzeba ją najpierw wymarzyć"; dlatego kobieta jest "wielkim darem Boga", potrafiącym "wnosić harmonię w świat stworzony" - te słowa papieża przytacza watykański dziennik "L'Osservatore Romano" w swym czwartkowo-piątkowym wydaniu. Relację z mszy w Watykanie zatytułował "Kobieta jest harmonią świata".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Ona nie jest do mycia naczyń i do roboty”. Papież Franciszek o tym, jak ważne są kobiety
(PAP)
ycipk-21gq9a

- Chętnie myślę, że Bóg stworzył kobietę, abyśmy wszyscy mieli matkę - dodał Franciszek w homilii, którą gazeta nazywa "hymnem na cześć kobiet". - Jeśli wykorzystywanie osób jest zbrodnią obrazy człowieczeństwa, to wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem i zbrodnią - jest destrukcją, niszczeniem harmonii, jaką Bóg zechciał nadać światu, jest cofaniem się - zauważył.

- Jakże często - zwrócił uwagę - mówiąc o kobietach, mówimy w sposób praktyczny: kobieta jest po to, żeby to robiła. Nie. W pierwszej kolejności jest w innym celu: kobieta wnosi coś, co powoduje, że bez niej świat nie byłby taki - wskazywał Franciszek. Podkreślał, że kobiety "wnoszą bogactwo" do życia. Zauważył, że często mówi się też, że brakuje kobiet i że ""kobieta jest do mycia naczyń, do roboty".
- Nie, kobieta jest po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii - stwierdził.
Zdaniem papieża mężczyzna i kobieta "nie są jednakowi". - Mężczyzna nie wnosi harmonii. To ona wnosi tę harmonię, uczy nas głaskania, kochania z czułością i czyni świat pięknym - mówił Franciszek.

ycipk-21gq9a
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21gq9a

ycipk-21gq9a
ycipk-21gq9a