Trwa ładowanie...

Ona też mierzy się z menopauzą. "To najsurowszy nauczyciel"

Tori Amos to bez dwóch zdań ikona światowej muzyki. Na scenie króluje od 25 lat i nie zamierza z niej schodzi. Właśnie wydała 15 album studyjny. Dziś wraca myślami do czasu, gdy promowała ten 14. Jej kreatywność została wtedy wystawiona na próbę, przez nic innego, jak menopauzę.

Ona też mierzy się z menopauzą. "To najsurowszy nauczyciel"Źródło: Facebook.com, fot: Tori Amos
d1amxaj
d1amxaj

– Menopauza jest najsurowszym nauczycielem, z jakim miałam kiedykolwiek do czynienia. Sława to przy niej pikuś – mówi w rozmowie z "The Guardian" artystka. – Na szczęście jestem już po drugiej stronie. Znów widzę możliwości – uśmiecha się. W 2015 r. zastanawiała się, czy jeszcze je zobaczy. Wiele kobiet może podpisać się pod słowami Amos z tamtego okresu.

Wywiad, którego udzieliła, tak jak dziś, łączył się wtedy z promocją płyty. I z tego, co wiadomo, zasmucił fanów artystki. A to dlatego, że stawiała nim pod znakiem zapytania swoje karierę i jestestwo. Menopauza dawała jej w kość. – Znalezienie w niej własnej akceptacji i zmysłowości przypomina często prawdziwe polowanie. Musisz nurkować tam ze względu na uczucia, które w tobie siedzą – opisywała swój stan, tak bliski tysiącom kobiet.

W ówczesnym wywiadzie dla "Huffington Post" można było przeczytać, że menopauza jest "cichą, milczącą żałobą" i może uderzyć "w taki sposób, że nie będziesz świadoma albo stracisz na chwilę pamięć". Jednocześnie, jak opowiadała Amos, kobieta doskonale wie, że jest w innej fazie życia. – Dopóki tego nie przeżyjesz, nie masz o tym bladego pojęcia. Łatwo czuć się całkiem pewnie, myśląc, kim wtedy będziesz, ale ten scenariusz nigdy się nie sprawdzi – dodała. Aktualną rozmową udowadnia, że kobieta zawsze się podniesie.

Zobacz także: Zgwałcone gwiazdy

d1amxaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1amxaj