Partnerów łączy nie tylko uczucie. Delikatne ozdoby dla dwojga

Zakochane pary dzielą ze sobą wiele rzeczy. Ulubione filmy, zespoły muzyczne i miejsca to tylko wierzchołek góry lodowej. W niektórych związkach dwoje ludzi łączy nawet to samo upodobanie do biżuterii. Kryje się za tym o wiele więcej, niż mogłoby się z początku wydawać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne czasomierze odliczają wspólne chwile
Podobne czasomierze odliczają wspólne chwile (Shutterstock.com)
WP

Poniżej znajdziecie kilka przykładów biżuterii skomponowanej specjalnie dla zakochanych. Wręczając drugiej połówce prezent, który jej się spodobał, w dowód sympatii możesz pokusić się o sprawienie sobie podobnej rzeczy, która będzie przypominała ci o partnerze.

Nie wszystkie związki potrafią przetrwać próbę czasu. Choć co prawda miłość to loteria i nigdy nie wiadomo, czy po kilku lub kilkunastu latach związku uczucie, którym darzy się dwoje ludzi pozostanie tak samo silne. Za sukces małżeństw o długim stażu odpowiada wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest myślenie o swoim partnerze podczas jego nieobecności. Jeżeli po kilkudniowej rozłące całkowicie zapominasz o drugiej osobie, to nie licz na to, że wasz związek będzie długi.

Jak przetrwać próbę czasu
Oczywiście istnieją sposoby, by temu zaradzić. Jedną z najprostszych metod jest podarowanie ukochanemu bądź ukochanej jakiegoś drobiazgu, którego zadaniem będzie przypominanie o dzielącym was uczuciu nawet wtedy, gdy będziecie rozdzieleni przez długi czas. Proste bransoletki, wisiorki lub zegarki, które będą kojarzyć się z drugą połową sprawią, że uczucie rozgorzeje na nowo. Choć rozłąka będzie zdawać się prawdziwą męczarnią, to miłość drugiej połówki będzie należytą rekompensatą. Zegarek, który będzie odmierzał wspólnie spędzone minuty, a także czas do następnego spotkania może stać się wymownym symbolem.

WP

Szukaj kolejnych wyzwań
Drugim, równie ważnym zachowaniem świadczącym o dojrzałości związku jest wspólne poszukiwanie wyzwań, gotowość na podjęcie nowych zobowiązań i silna chęć do działania. Młode pary do wszystkiego podchodzą z zapałem. Z czasem jednak dawna werwa słabnie i choć mogłoby się wydawać, że w związku nic się nie zmieniło, to brakuje mu pewnego impulsu zachęcającego do działania. Zapał do stawiania przed sobą nowych wyzwań i przezwyciężenia trudności przekłada się na relacje międzyludzkie. Z czasem, gdy wszystko jest już pewne, a para ustatkuje się, początkowa chęć zmian i poszukiwanie nowości ustępuje powolnej stagnacji, dlatego ważne jest poszukiwanie nowych bodźców do działania i wyzwań. Niektóre pary, które są już ze sobą przez jakiś czas i dopiero zaczynają myśleć o zaręczynach, decydują się więc na zakup identycznych obrączek lub ozdób. Będą symbolizować ich zaangażowanie i oznaczają posunięcie się do przodu o pewien etap. Być może warto pomyśleć o takim dowodzie miłości, który poprzedzi ślubną obrączkę.

WP

Pokaż, że ci zależy
W niektórych przypadkach wręczenie prezentu partnerowi przypomina "oznaczenie własności". Kobieta, dając mężczyźnie element ubioru podobny albo jednakowy do swojego chce pokazać innym, że łączy ich uczucie. Jest to również swego rodzaju test zaangażowania dla partnera. Jeśli mężczyzna z chęcią założy ozdobę i sam będzie po nią sięgał, oznacza to, że dostrzega gest i również go docenia. Z drugiej strony, jeśli stroni od takiego niewerbalnego wyznania zażyłości, nie musi to oznaczać, że nie myśli o związku poważnie. Być może nie przywykł do noszenia biżuterii lub nie jest gotowy na podjęcie takiego zobowiązania. Warto wtedy porozmawiać na ten temat i dowiedzieć się, w czym tkwi przyczyna problemu.

WP

Wprawne oko szybko dostrzeże nić łączącą dwoje zakochanych, nie chodzi tu tylko o podobne zachowania czy nawyki, ale również to, co na siebie zakładają. Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich ma partnera, który wydaje się idealną kopią drugiej osoby, to prawdopodobnie ten związek jest w stanie przetrwać wszystko.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Apart

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP